Piątek, 19.07.2024 11:06

Miasta z Kamerami ↓

Kamery w powiecie Bydgoszcz (7)

A B C Ć D E F G H I J K L Ł M N O P Q R S Ś T U W Y Z Ż Ź

Najczęściej wybierane kamery

Powiat Bydgoszcz - opis

Bydgoszcz to miasto na prawach powiatu, malowniczo położone nad rzeką Brdą i Kanałem Bydgoskim. Jest to jedna z dwóch, obok Torunia, stolic województwa kujawsko-pomorskiego. Dzięki korzystnemu położeniu jest atrakcyjnym miejscem dla międzynarodowych koncernów reprezentujących przemysł nowoczesnych technologii.

Bydgoszcz jest bardzo dobrze skomunikowany z pozostałą częścią kraju, co sprawia, że jest to dobre miejsce na kilkudniowy wypad. Obowiązkowym punktem zwiedzania Bydgoszczy jest Stare Miasto zabudowane XIX wiecznymi, malowniczymi kamienicami. Najważniejszym zabytkiem starówki jest Katedra, która została wybudowana w 1502 roku. Ponadto na starówce mieści się dawne kolegium jezuickie (obecnie siedziba ratusza) oraz klasycystycznych gmach Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej.

Opodal Starego Rynku znajduje się zielone serce miasta - Wyspa Młyńska. Już od średniowiecza przez kilka następnych stuleci była centrum przemysłowym Bydgoszczy, tutaj też mieściła się mennica królewska, która funkcjonowała w latach 1594-1688. Obecnie większość budynków na Wyspie Młyńskiej pochodzi z XIX wieku.

Bydgoszcz jest miastem o długiej, burzliwej a przede wszystkim ciekawej historii, z którą najlepiej się zapoznać przebywając w mieście. Znajduje się tu bogate zaplecze gastronomiczne oraz noclegowe.

Dodaj komentarz

Aby dodawać komentarze musisz zalogować się.