Sobota, 22.06.2024 05:16

Bydgoszcz - Park im. Kazimierza Wielkiego

Park im. Kazimierza Wielkiego - Bydgoszcz
Link źródłowy

Bydgoszcz kamera na Park Kazimierza Wielkiego

W samym sercu miasta, opodal Kujawsko-Pomorskiego Urzędu Wojewódzkiego położony jest najstarszy park miejski w Bydgoszczy, jest nim Park im. Kazimierza Wielkiego. Teren zielony zajmuje nieco ponad 2 hektary powierzchni i jest kolejnym miejscem w Bydgoszczy, które każdy turysta powinien odwiedzić.

W XVII wieku park należał do sióstr Klarysek, które przybyły do Bydgoszczy w 1615 roku. Siostry, po wybudowaniu klasztoru, rozpoczęły prace mające na celu organizację ogrodu, który niegdyś zajmował prawie 3,5 hektara powierzchni, lecz po kasacji zakonu, przez władze pruskie, został on zmniejszony do około 3 ha, a następnie przeorganizowany na park regencyjny w 1835 r. Ogród przed dość długi okres był niedostępny dla zwykłych mieszkańców Bydgoszczy. W roku 1901 ogród został przebudowany i ponownie zmniejszony, a następnie został przekazany w ręce władz miejskich i ponownie udostępniony mieszkańcom.

W 2000 roku Park im. Kazimierza Wielkiego został odrestaurowany. W wyniku prac została przywrócona dawna kompozycja ogrodu sióstr klarysek. Jest to wspaniałe miejsce odwiedzane bardzo często przez wielu mieszkańców Bydgoszczy, w celu ukrycia się przed gorącym słońcem, a także aby chwilę odpocząć od miejskiego zgiełku.

Kamery w pobliżu

Aktualna pogoda

  • temperatura: 18.5 °C (65.3 °F)
  • prędkość wiatru: 1.66 km/h (1.03 mph)
  • wilgotność powietrza: 94 %
  • kierunek wiatru: 0 °
  • zachmurzenie: 0 %
  • ciśnienie atmosferyczne: 1004 hPa

Przykładowy obraz z kamery: Park im. Kazimierza Wielkiego w miejscowości Bydgoszcz

Park im. Kazimierza Wielkiego

Powiązane kategorie z kamerą nr 613:

Dodaj komentarz

Aby dodawać komentarze musisz zalogować się.