Piątek, 19.04.2024 20:14

Bydgoszcz - Ulica Wyścigowa

Ulica Wyścigowa - Bydgoszcz

Bydgoszcz kamera na ulicę Wyścigową

Bydgoszcz to dynamicznie rozwijająca się stolica województwa kujawsko-pomorskiego. Choć rozwój miasta wpływa pozytywnie na wiele aspektów życia codziennego mieszkańców, ma też swoje negatywne skutki, do których zaliczyć należy znaczne zwiększenie zatłoczenia miasta, a także silne zanieczyszczenie powietrza. Władze miasta widząc narastający problem, podejmują działania mające na celu stopniowe ograniczenie ruchu samochodowego w centrum, lecz aby ten cel osiągnąć, konieczne są inwestycje w transport publiczny, które w ostateczności zachęcą mieszkańców do rezygnacji z własnych samochodów na rzecz komunikacji zbiorowej.

Pomysł połączenia dzielnicy Fordon transportem szynowym z centrum miasta sięga lat 70-tych XX wieku. Już od lat 80-tych prowadzone są analizy, które pozwoliły jednoznacznie potwierdzić sensowność i opłacalność inwestycji, nie bez znaczenia pozostają także badania ankietowe przeprowadzone wśród mieszkańców, które zostały wykonane na przestrzeni lat. Obecnie Fordon jest trzecią największą dzielnicą Bydgoszczy (pod względem zaludnienia), i już na początku 2016 mieszkańcy dzielnicy pojadą nowymi jednostkami, po nowo wybudowanej linii do centrum.

Planowane przedsięwzięcie obejmuję budowę dwutorowej linii tramwajowej do dzielnicy Fordon. Na odcinku od ulicy Wyścigowej, gdzie zlokalizowana będzie pętla tramwajowo-autobusowa, linia zostanie poprowadzona w rejon ulicy Geodetów, Bora Komorowskiego i ulicy Brzegowej, gdzie usytuowana będzie pętla końcowa tramwajowo-autobusowa.

Aktualna pogoda

  • temperatura: 6.1 °C (43 °F)
  • prędkość wiatru: 4.14 km/h (2.57 mph)
  • wilgotność powietrza: 91 %
  • kierunek wiatru: 130 °
  • zachmurzenie: 75 %
  • ciśnienie atmosferyczne: 999 hPa

Przykładowy obraz z kamery: Ulica Wyścigowa w miejscowości Bydgoszcz

Ulica Wyścigowa

Powiązane kategorie z kamerą nr 725:

Dodaj komentarz

Aby dodawać komentarze musisz zalogować się.