Sobota, 13.04.2024 17:04

Białystok - Panorama miasta

Panorama miasta - Białystok

Białystok kamera na panoramę miasta

Kamera zlokalizowana jest na budynku będącym siedzibą Białostockiego Urzędu Miejskiego przy ul. Słonimskiej. Takie usytuowanie zapewnia świetny widok na okolice centrum miasta oraz zachwycający Pałac Branickich.

Wersal Podlasia, jak nazywany jest Białostocki pałac, jest najpiękniejszym budynkiem województwa. Został wybudowany w XVII wieku, jednak największą sławę zyskał w wieku XVIII, po dokonaniu przebudowy z polecenia hetmana Jana Klemensa Branickiego. Oglądanie pałacu warto rozłożyć na etapy. Pierwszą wizytę złożyć w dzień, przespacerować się ogrodami oraz zwiedzić wnętrza pałacu, natomiast wieczorem wrócić by podziwiać pięknie oświetlony budynek. Wieczorny spacer warto kontynuować do Parku Planty, w którym w ciepłe letnie wieczory odbywają się przedstawienia złożone z gry światła i wody znajdującej się tutaj fontanny.

Nieopodal budynku urzędu znajduje się ulica Warszawska, rozciąga się ona od ulicy Sienkiewicza do Piastowskiej. Przy Warszawskiej zlokalizowane jest Centrum im. Ludwika Zamenhofa pielęgnujące i popularyzujące język esperanto, Kościół św. Wojciecha, zabytkowy budynek IV Liceum Ogólnokształcącego oraz piękny secesyjny budynek w którym mieści się Muzeum Historyczne w Białymstoku.

Aktualna pogoda

  • temperatura: 17.2 °C (63 °F)
  • prędkość wiatru: 5.76 km/h (3.58 mph)
  • wilgotność powietrza: 58 %
  • kierunek wiatru: 290 °
  • zachmurzenie: 98 %
  • ciśnienie atmosferyczne: 1019 hPa

Przykładowy obraz z kamery: Panorama miasta w miejscowości Białystok

Panorama miasta

Powiązane kategorie z kamerą nr 513:

Dodaj komentarz

Aby dodawać komentarze musisz zalogować się.