Sobota, 15.06.2024 22:17

Białystok - Al. Piłsudskiego - Częstochowska

Al. Piłsudskiego - Częstochowska - Białystok
Link źródłowy

Białystok kamera Częstochowska - Piłsudskiego

Skrzyżowanie alei Józefa Piłsudskiego z ulicą Częstochowską, widoczne na powyższych zdjęciach z kamery, usytuowane jest w ścisłym centrum miasta, w odległości około 5 minut na piechotę od Rynku Kościuszki. Aleja Józefa Piłsudskiego to jedna z ważniejszych ulic w mieście. Przebiega prawie przez całą długość centrum Białegostoku.

Przemierzając ulicę Piłsudskiego w stronę kościoła św. Rocha, od Pałacu Branickiego, czy to na piechotę, czy samochodem, lub innym środkiem transportu, warto zatrzymać się przy elewacji budynku, na którym widniej popularny "mural" - Dziewczynka z konewką. Jest to jeden z najsłynniejszych murali w Polsce, znany miłośnikom tej sztuki, także za granicą. Nie sposób obok niego przejść obojętnie. Nadaje niesłychany klimat tej części ulicy i przyciąga wzrok każdego turysty.

Tuż nieopodal ulicy Piłsudskiego znajduje się kościół św. Rocha. Został on wzniesiony w latach 1927-1946, na planie ośmioboku, w stylu modernistyczno-ekspresjonistycznym. Świątynia jest swoistym Pomnikiem Odzyskania Niepodległości, a wybudowana została w miejscu kaplicy św. Rocha i cmentarza katolickiego z 1839 roku.

Kamery w pobliżu

Aktualna pogoda

  • temperatura: 14.2 °C (57.5 °F)
  • prędkość wiatru: 2.16 km/h (1.34 mph)
  • wilgotność powietrza: 82 %
  • kierunek wiatru: 112 °
  • zachmurzenie: 100 %
  • ciśnienie atmosferyczne: 1014 hPa

Przykładowy obraz z kamery: Al. Piłsudskiego - Częstochowska w miejscowości Białystok

Al. Piłsudskiego - Częstochowska

Powiązane kategorie z kamerą nr 1067:

Dodaj komentarz

Aby dodawać komentarze musisz zalogować się.