Piątek, 23.02.2024 03:42

Białystok - Widok na Rynek Kościuszki

Widok na Rynek Kościuszki - Białystok
Link źródłowy

Białystok widok na płytę Rynku Kościuszki

Rynek Kościuszki to reprezentacyjny plac Białegostoku położony w samym sercu miasta. Jego przebudową po ogromnym pożarze, który miał miejsce w 1753 roku, zajął się sam Jan Klemens Branicki, i po dziś dzień zachowało się tutaj kilka obiektów wybudowanych jeszcze w tamtych czasach.

Kamera jest zamontowana na wieży Ratusza, a jej obiektyw skierowany został w stronę monumentalnego kościoła Farnego, który niestety nie jest widoczny na obrazie z kamery, w oddali dostrzec można jedynie schody prowadzące do świątyni. Rynek Kościuszki to miejsce tętniące życiem przez większą część doby, bowiem znajdują się tutaj liczne restauracje, bary i kawiarnie, które bardzo chętnie odwiedzane są przez białostoczan. Zdecydowanie, jest to miejsce, które warto polecić każdemu turyście. Białostocki Rynek otoczony jest niewielkimi, bo zaledwie dwupiętrowymi kamieniczkami z odnowionymi i ozdobionymi elewacjami.

To, co wyróżnia mieszkańców Białegostoku na tle mieszkańców innych dużych miast, to uśmiech, bowiem na każdym kroku spotkać tutaj można uśmiechniętych ludzi. Z pewnością, tą cechę mieszkańców Białegostoku docenią turyści.

Kamery w pobliżu

Aktualna pogoda

  • temperatura: 5.9 °C (42.7 °F)
  • prędkość wiatru: 5.76 km/h (3.58 mph)
  • wilgotność powietrza: 87 %
  • kierunek wiatru: 155 °
  • zachmurzenie: 98 %
  • ciśnienie atmosferyczne: 998 hPa

Przykładowy obraz z kamery: Widok na Rynek Kościuszki w miejscowości Białystok

Widok na Rynek Kościuszki

Powiązane kategorie z kamerą nr 886:

Dodaj komentarz

Aby dodawać komentarze musisz zalogować się.