Sobota, 22.06.2024 04:54

Miasta z Kamerami ↓

Kamery w powiecie Białystok (15)

A B C Ć D E F G H I J K L Ł M N O P Q R S Ś T U W Y Z Ż Ź

Najczęściej wybierane kamery

Powiat Białystok - opis

Białystok jest miastem na prawach powiatu leżącym w północno-wschodniej Polsce w województwie podlaskim. Miasto zostało założone w roku 1320, prawa miejskie zostały mu nadane w 1691. Liczba jego mieszkańców wynosi blisko 300 tysięcy.

Do najcenniejszych i bez wątpliwości najpiękniejszych zabytków Białegostoku należy pełen przepychu Pałac Branickich z XVIII wieku. Został wybudowany w stylu barokowym na zlecenie hetmana Jana Klemensa Branickiego. Ten wspaniały obiekt nazywany "Wersalem Podlaskim" lub "Wersalem Północy" jest obecnie siedzibą Białostockiej Akademii Medycznej. Pałac otoczony jest niesamowitym, zadbanym i odrestaurowanym ogrodem pełnym rzeźb i starych drzew, otacza go także kanał, przy którym usytuowane są ławeczki zachęcające do odpoczynku w zaciszu spokojnego pałacowego ogrodu.

W centrum miasta, tuż obok pięknego Pałacu Branickich znajduje się Park Planty. Jest on popularnym miejscem spotkań i spacerów Białostoczan, którzy przychodzą tu aby zrelaksować się po ciężkim dniu pracy lub by spędzić weekend z rodziną czy przyjaciółmi. Kierując się z parku na południowy zachód, po krótkim kilkunastominutowym spacerze dotrzemy do zoo, a tuż za nim do nietypowego w krajobrazie miejskim miejsca, jakim jest rezerwat przyrody Las Zwierzyniecki. W jego centrum znajduje się spokojna i cicha polana, na której można wypocząć wśród śpiewu ptaków.

Białystok jest pięknym i coraz bardziej docenianym w świecie miastem. Z roku na rok pojawia się tutaj coraz więcej turystów, którzy zachwycają się spokojnym życiem miasta, jego zabytkami i otaczającą je niesamowitą przyrodą. Warto przyjechać w te strony i na własnej skórze przekonać się jak przyjemne i spokojne jest życie w tych stronach.

Dodaj komentarz

Aby dodawać komentarze musisz zalogować się.