Piątek, 19.07.2024 11:40

Wierchomla Mała - Kolej Szczawnik

Link źródłowy

Dwie Doliny Wierchomla kamera na kolej Szczawnik

Szczawnik to jedna z dwóch kolei krzesełkowych usytuowanych w stacji narciarskiej Dwie Doliny Muszyna Wierchomla. I to właśnie przy jej górnej stacji zamontowana została kamera przekazująca powyższe zdjęcia. Kolej krzesełkowa Szczawnik, o długości 1525 metrów, wyposażona została w czteroosobowe kanapy. Wwozi narciarzy prawie, że na samą przełęcz pomiędzy Liskową (959 m n.p.m.), a Pustą Wielką (1060 m n.p.m.), gdzie znajduje się dolna stacja nieco krótszego wyciągu orczykowego Szczawnik 2.

Jak już niejednokrotnie pisaliśmy, najczęściej uczęszczane trasy w stacji narciarskiej Dwie Doliny Muszyna Wierchomla położone są wzdłuż kolei krzesełkowych. Kolej Szczawnik obsługuje niebiesko-czerwoną trasę zjazdową, o długości około 1750 metrów. Wspomniana trasa początkowo jest dość łagodna, natomiast niżej staje się bardziej stroma. Nartostrada wzdłuż kolei na całej długości jest sztucznie naśnieżana, oświetlona oraz oczywiście ratrakowana.

Przy górnej stacji kolei Szczawnik usytuowana jest dolna stacja wyciągu orczykowego Szczawnik 2, który wiedzie na przełęcz łączącą dwie doliny. Z górnej stacji wspomnianego orczyka w dół (razem z trasą wzdłuż kolei) prowadzi jedna z najdłuższych w Polsce oświetlonych tras zjazdowych. W sumie jej łączna długość wynosi 2900 metrów.

Kamery w pobliżu

Aktualna pogoda

  • temperatura: 24.2 °C (75.5 °F)
  • prędkość wiatru: 2.16 km/h (1.34 mph)
  • wilgotność powietrza: 19 %
  • kierunek wiatru: 22 °
  • zachmurzenie: 100 %
  • ciśnienie atmosferyczne: 1021 hPa

Przykładowy obraz z kamery: Kolej Szczawnik w miejscowości Wierchomla Mała

Kolej Szczawnik

Powiązane kategorie z kamerą nr 1101:

Dodaj komentarz

Aby dodawać komentarze musisz zalogować się.