Poniedziałek, 29.05.2023 08:02

Wierchomla Mała - Dwie Doliny

Link źródłowy

Wierchomla kamera na Dwie Doliny

Dwie Doliny Muszyna-Wierchomla to jedna z najnowocześniejszych i najszybciej rozwijających się stacji narciarskich w Polsce. To właśnie tu, po raz pierwszy w naszym kraju dwie miejscowości zostały połączone siecią wyciągów oraz tras narciarskich - Wierchomla i Szczawnik.

Narciarze do dyspozycji mają 2 wyciągi krzesełkowe, 7 wyciągów orczykowych o łącznej przepustowości aż 11 tys. osób na godzinę oraz ponad 10 kilometrów tras narciarskich (większość w pełni oświetlonych), a cały ośrodek zajmuje powierzchnie aż 100 ha. W obu dolinach najczęściej uczęszczane trasy zjazdowe biegną wzdłuż kolejek krzesełkowych. Dwie Doliny Muszyna-Wierchomla z pewnością należą do ścisłej czołówki pod względem krajobrazowym, bowiem z większości tras narciarskich roztaczają się wspaniałe widoki na Beskid Sądecki a także Tatry.

Bardzo dobrze prezentuje się również zaplecze gastronomiczne i techniczne stacji narciarskiej. W połowie zjazdu przy kolejce krzesełkowej w Wierchomli znajduje się malowniczo położony bufet. Przy dolnej stacji wcześniej wspomnianego wyciągu mieści się restauracja, oczywiście nie są to jedyne punkty gastronomiczne znajdujące się na terenie stacji narciarskiej. W obu dolinach znajdziemy też sklep sportowy, serwis i wypożyczalnię sprzętu.

Kamery w pobliżu

Aktualna pogoda

  • temperatura: 13.8 °C (56.8 °F)
  • prędkość wiatru: 1.98 km/h (1.23 mph)
  • wilgotność powietrza: 75 %
  • kierunek wiatru: 355 °
  • zachmurzenie: 99 %
  • ciśnienie atmosferyczne: 1018 hPa

Przykładowy obraz z kamery: Dwie Doliny w miejscowości Wierchomla Mała

Dwie Doliny

Powiązane kategorie z kamerą nr 268:

Dodaj komentarz

Aby dodawać komentarze musisz zalogować się.