Czwartek, 13.06.2024 00:14

Wierchomla Mała - Dwie Doliny

Link źródłowy

Wierchomla kamera na Dwie Doliny

Dwie Doliny Muszyna-Wierchomla to jedna z najnowocześniejszych i najszybciej rozwijających się stacji narciarskich w Polsce. To właśnie tu, po raz pierwszy w naszym kraju dwie miejscowości zostały połączone siecią wyciągów oraz tras narciarskich - Wierchomla i Szczawnik.

Narciarze do dyspozycji mają 2 wyciągi krzesełkowe, 7 wyciągów orczykowych o łącznej przepustowości aż 11 tys. osób na godzinę oraz ponad 10 kilometrów tras narciarskich (większość w pełni oświetlonych), a cały ośrodek zajmuje powierzchnie aż 100 ha. W obu dolinach najczęściej uczęszczane trasy zjazdowe biegną wzdłuż kolejek krzesełkowych. Dwie Doliny Muszyna-Wierchomla z pewnością należą do ścisłej czołówki pod względem krajobrazowym, bowiem z większości tras narciarskich roztaczają się wspaniałe widoki na Beskid Sądecki a także Tatry.

Bardzo dobrze prezentuje się również zaplecze gastronomiczne i techniczne stacji narciarskiej. W połowie zjazdu przy kolejce krzesełkowej w Wierchomli znajduje się malowniczo położony bufet. Przy dolnej stacji wcześniej wspomnianego wyciągu mieści się restauracja, oczywiście nie są to jedyne punkty gastronomiczne znajdujące się na terenie stacji narciarskiej. W obu dolinach znajdziemy też sklep sportowy, serwis i wypożyczalnię sprzętu.

Kamery w pobliżu

Aktualna pogoda

  • temperatura: 5.7 °C (42.2 °F)
  • prędkość wiatru: 0.85 km/h (0.53 mph)
  • wilgotność powietrza: 87 %
  • kierunek wiatru: 314 °
  • zachmurzenie: 100 %
  • ciśnienie atmosferyczne: 1019 hPa

Przykładowy obraz z kamery: Dwie Doliny w miejscowości Wierchomla Mała

Dwie Doliny

Powiązane kategorie z kamerą nr 268:

Dodaj komentarz

Aby dodawać komentarze musisz zalogować się.