Sobota, 22.06.2024 05:34

Wierchomla Mała - Dolna stacja narciarska

Link źródłowy

Wierchomla Mała kamera na dolną stację narciarską

Dwie Doliny wyróżniają się nie tylko na tle konkurencyjnych stacji narciarskich w Beskidzie Sądeckim ale również w Polsce. Rozległe, świetnie zagospodarowane tereny oraz udany projekt połączenia dwóch miejscowości wyciągami i trasami narciarskim (odległość pomiędzy Wierchomlą a Szczawnikiem wynosi 12 km samochodem) sprawia, że ośrodek jest dość ważnym punktem na narciarskiej mapie Polski.

Dwie Doliny połączone są długą, łagodną trasą zjazdową, która bardziej przypomina trasę biegową, jednak dzięki utwardzeniu ratrakiem można po niej spokojnie zjechać. Trasa rozpoczyna się na szczycie Jaworzynki (od strony Szczawnika) i prowadzi do górnej stacji wyciągu krzesełkowego po stronie Wierchomli. W Dwóch Dolinach przeważają trasy łatwe niebieskie, nie oznacza to jednak, że nie ma tutaj tras czerwonych. Doświadczeni narciarze do dyspozycji mają trasę czerwoną o długości 950 metrów oraz 550-metrową trasę FIS.

Jednym z wielu atutów ośrodka narciarskiego Dwie Doliny Muszyna-Wierchomla są warunki tu panujące. Śnieg często utrzymuje się aż do końca kwietnia, a temperatura jest zazwyczaj o 4 stopnie niższa niż w sąsiednich miejscowościach.

Kamery w pobliżu

Aktualna pogoda

  • temperatura: 20.7 °C (69.3 °F)
  • prędkość wiatru: 4.97 km/h (3.09 mph)
  • wilgotność powietrza: 70 %
  • kierunek wiatru: 175 °
  • zachmurzenie: 84 %
  • ciśnienie atmosferyczne: 1011 hPa

Przykładowy obraz z kamery: Dolna stacja narciarska w miejscowości Wierchomla Mała

Dolna stacja narciarska

Powiązane kategorie z kamerą nr 269:

Dodaj komentarz

Aby dodawać komentarze musisz zalogować się.