Piątek, 19.07.2024 12:01

Ustka - Sztuczna rafa

Sztuczna rafa - Ustka

Ustka kamera na sztuczną rafę

Każdego roku wybrzeże Bałtyku narażone jest na niszczące falowanie, przez które, co roku znikają kilometry lądu. W zbliżającym się sezonie, turystów, którzy wybierają się do Ustki, Rowów lub Łeby, może czekać nieprzyjemna niespodzianka, gdyż w niektórych miejscach część z plaż może zostać wyłączona z użytku na czas budowy sztucznej rafy.

Realizowana inwestycja ma na celu ochronę brzegu przed wymywaniem piasku przez morze. Aby temu zapobiec, zostanie ustawiony wysoki na ok. 4-4,5 metra próg, który uchroni brzeg przed niszczącym falowaniem. W efekcie, sztuczna rafa prawdopodobnie spowoduje spłycenie obszaru, w miejscu położonym pomiędzy sztuczną rafą, a brzegiem. Z kolei, spłycenie kąpieliska skutkować będzie tym, że woda w tym obszarze będzie szybciej się nagrzewać.

Nowa inwestycja realizowana w Rowach, Ustce i Łebie kosztować będzie nieco ponad 160 milionów złotych. W ponad 80% jest ona finansowana z pieniędzy Unii Europejskiej, resztę dopłacimy my, Polacy. Inwestycja ta, przyniesie niewątpliwie wiele korzyści. W ostatnich latach, podobny próg został wykonany w Kołobrzegu, lecz w tym wypadku, wystarczył jedynie próg podwodny.

Aktualna pogoda

  • temperatura: 19.6 °C (67.2 °F)
  • prędkość wiatru: 6.94 km/h (4.31 mph)
  • wilgotność powietrza: 70 %
  • kierunek wiatru: 283 °
  • zachmurzenie: 67 %
  • ciśnienie atmosferyczne: 1022 hPa

Przykładowy obraz z kamery: Sztuczna rafa w miejscowości Ustka

Sztuczna rafa

Powiązane kategorie z kamerą nr 600:

Dodaj komentarz

Aby dodawać komentarze musisz zalogować się.