Piątek, 19.07.2024 11:51

Kamery w Ustce (3)

A B C Ć D E F G H I J K L Ł M N O P Q R S Ś T U W Y Z Ż Ź

Najczęściej wybierane kamery

Ustka - opis

Ustka to niezaprzeczalnie jedna z najpopularniejszych miejscowości nadmorskich w Polsce. Położona jest u ujścia rzeki Słupi do Morza Bałtyckiego. Posiada status uzdrowiska i odgrywa bardzo ważną rolę na turystycznej mapie Polski.

Wielu turystów, co roku odwiedzających nasze polskie morze, choć raz odwiedziło Ustkę. Jest to idealne miejsce do zadbania o formę, zdrowie oraz do wypoczynku przy szumie morskich fal. Wspaniały klimat, powietrze nasycone jodem, to tylko część z wielu powodów, dla których warto odwiedzić właśnie tą miejscowość. Ustka między innymi słynie także z obecności źródeł wód mineralnych oraz dużych pokładów borowiny.

Oprócz piaszczystych plaż, malowniczych wschodów i zachodów słońca warto zobaczyć również prace lokalnych artystów, które prezentowane są w Muzeum Miasta. Obowiązkowym punktem zwiedzania jest latarnia morska z XIX wieku oraz miejscowy port. Ponadto w Ustce swój początek ma kilka szlaków pieszych i rowerowych, dzięki którym z łatwością zwiedzimy okolicę i poobcujemy z przyrodą. Znudzeni plażowaniem możemy wybrać się na rejs statkiem po morzu lub na połów dorsza. W pobliżu znajduje się również znana stadnina koni.

Dodaj komentarz

Aby dodawać komentarze musisz zalogować się.