Sobota, 22.06.2024 04:51

Tylicz - Stok narciarski

Stok narciarski - Tylicz

Tylicz Ski kamera na stoku narciarskim

Z racji swojego malowniczego położenia na pograniczu dwóch pasm górskich Beskidu Niskiego oraz Beskidu Sądeckiego, Tylicz od dawna cieszy się opinią popularnej miejscowości letniskowej, jednak od końca lat 90. warto tu przyjechać również w zimie. Obraz z kamery na żywo znajduje się w dolnej części stoku narciarskiego.

Ponad 20 lat temu w miejscu istniejącej dzisiaj stacji narciarskiej Tylicz-Ski powstały pierwsze wyciągi orczykowe, które były wielokrotnie modernizowane lub wymieniane. Trasy wyznaczone są na północnych oraz wschodnich zboczach góry Bradowiec (770 m n.p.m.), są to trasy rekreacyjne, w większości łatwe, idealne do nauki jazdy na nartach. Stok wschodni jest ciut bardziej wymagający. Trzyosobowa kolejka krzesełkowa na wschodnim zboczu została wybudowana przed sezonem zimowym 2010/2011, jest dość wolna ale przy tym niezbyt długa, co rekompensuje czas oczekiwania na swoją kolej.

Podsumowując, dobra infrastruktura oraz niewielkie zatłoczenie, to jedne z największych atutów stacji narciarskiej Tylicz-Ski. Baza noclegowa w tej niewielkiej wsi mimo wszystko jest w miarę dobrze rozbudowana, turyści do wyboru mają kwatery prywatne, gospodarstwa agroturystyczne oraz hotele.

Aktualna pogoda

  • temperatura: 16.8 °C (62.2 °F)
  • prędkość wiatru: 3.77 km/h (2.34 mph)
  • wilgotność powietrza: 96 %
  • kierunek wiatru: 191 °
  • zachmurzenie: 91 %
  • ciśnienie atmosferyczne: 1012 hPa

Przykładowy obraz z kamery: Stok narciarski w miejscowości Tylicz

Stok narciarski

Powiązane kategorie z kamerą nr 196:

Dodaj komentarz

Aby dodawać komentarze musisz zalogować się.