Piątek, 19.04.2024 21:18

Kamery w Tyliczu (5)

A B C Ć D E F G H I J K L Ł M N O P Q R S Ś T U W Y Z Ż Ź

Najczęściej wybierane kamery

Tylicz - opis

Tylicz to niewielka, malownicza wieś górska położona na granicy Beskidu Sądeckiego i Niskiego. Miejscowość słynie przede wszystkim z licznych wyciągów narciarskich, dzięki którym turyści chętnie ją odwiedzają w sezonie zimowy. 

W Parku Zdrojowym znajduje się pijalnia, która umożliwia skosztowanie wód mineralnych, kwasowęglowych o leczniczych właściwościach, mające swoje źródła właśnie w Tyliczu. Niewątpliwą ciekawostką są Mofety - naturalne wyziewy dwutlenku węgla o temperaturze poniżej 100°C, zobaczyć je można w osadzie turystycznej "Domki w lesie". Amatorzy sztuki powinni wybrać się do Muzeum Nikifora. Kolejka gondolowa, spływ kajakowy oraz park linowy to tylko niewielka część atrakcji cieszących się popularnością wśród turystów w sezonie letnim. Tylicz to też zabytkowy drewniany kościół oraz cerkiew greckokatolicka, które warto zobaczyć.

Baza noclegowa w Tyliczu składa się głównie z kwater prywatnych oraz gospodarstw agroturystycznych. Do Tylicza dojedziemy autobusem z Krynicy-Zdrój, przez miejscowość nie przebiega niestety żadna sieć kolejowa.

Dodaj komentarz

Aby dodawać komentarze musisz zalogować się.