Sobota, 18.05.2024 14:53

Kamery w Beskidzie Niskim (5)

A B C Ć D E F G H I J K L Ł M N O P Q R S Ś T U W Y Z Ż Ź

Najczęściej wybierane kamery

Beskid Niski - opis

Beskid Niski położony jest na terenie Polski i Słowacji, po stronie naszego kraju najwyższym szczytem jest Lackowa (999 m n.p.m.), zaś po stronie południowych sąsiadów Busov (1002 m  n.p.m.). W centralnej części Beskidu znajduje się Magurski Park Narodowy.

Tereny Beskidu Niskiego bogate są w źródlane wody lecznicze, z tego względu powstały tu miasta uzdrowiskowe, między innymi: Rymanów-Zdrój, Iwonicz-Zdrój, Wapienne oraz Wysowa-Zdrój, które są licznie odwiedzane przez kuracjuszy z całej Polski. Wyruszając szlakami po Beskidzie Niskim natrafimy na szereg zabytków architektury drewnianej, między innymi kościoły w Sękowej, które zostały wpisane na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Warto też odwiedzić cmentarze z czasów I wojny światowej i zapalić znicz na grobach poległych żołnierzy. W XIX wieku na terenach Beskidu Niskiego odkryte zostały złoża ropy naftowej, która w niewielkich ilościach wydobywana jest po dziś dzień. Rozległe obszary leśne sprzyjają dużej liczebności zwierzyny, w lasach spotkać możemy niedźwiedzia, lisa, wilka, żbika a nawet rysia.

Niewątpliwie warto wybrać się w tereny Beskidu Niskiego, znajdują się tu ośrodki narciarskie, wiekowe zabytki, cześć historii Polski, jest to również miejsce, w którym zaznamy bliskości dzikiej przyrody, ciszy i spokoju.

Dodaj komentarz

Aby dodawać komentarze musisz zalogować się.