Sobota, 15.06.2024 23:13

Tylicz - Kompleks narciarski

Kompleks narciarski - Tylicz

Tylicz Ski kamera ip na kompleks narciarski

Tylicz-Ski jest jednym z kilku kompleksów narciarskich jakie możemy znaleźć w okolicach tej niewielkiej miejscowości. Tylicz już po wojnie był znanym kurortem letniskowym. W latach 80-tych postawiono tu pierwszy wyciąg orczykowy, zaś kilka lat później infrastruktura narciarska znacznie się rozwinęła. Przez pewien czas był to jeden z większych ośrodków narciarskich w tej części polskich gór.

Kompleks narciarski Tylicz-Ski powstał już na początku lat 90. (jego nazwa kilka razy ulegała zmianie) na zboczach góry Bradowiec, wznoszącej się na 770 m. n.p.m. Niestety przez okres kilku lat stacja narciarska była przebudowywana oraz modernizowana. Trzy lata temu kompleks Tylicz-Ski odkupił i rozbudował na stoku wschodnim używaną trzyosobową kolej krzesełkową. Po zakończeniu modernizacji stan ośrodka znacznie się poprawił. Do dyspozycji narciarzy oddanych zostało pięć kilometrów tras narciarskich (w przyszłości planowana jest rozbudowa do 14 kilometrów). Stok północny obsługiwany jest przez dwa wyciągi orczykowe, trasy są łatwe, idealne do nauki jazdy na nartach. Trasy zjazdowe na stoku wschodnim są nieco bardziej wymagające przez miejscami występujące strome odcinki.

Naszym zdaniem Tylicz-Ski jest stacją narciarską godną polecenia, szczególnie dla rodzin z dziećmi, które dopiero będą rozpoczynać swoją przygodę z nartami.

Aktualna pogoda

  • temperatura: 14.3 °C (57.6 °F)
  • prędkość wiatru: 3.85 km/h (2.39 mph)
  • wilgotność powietrza: 60 %
  • kierunek wiatru: 179 °
  • zachmurzenie: 30 %
  • ciśnienie atmosferyczne: 1008 hPa

Przykładowy obraz z kamery: Kompleks narciarski w miejscowości Tylicz

Kompleks narciarski

Powiązane kategorie z kamerą nr 195:

Dodaj komentarz

Aby dodawać komentarze musisz zalogować się.