Poniedziałek, 20.05.2024 10:13

Szczawnica - Trasa narciarska Palenica

Trasa narciarska Palenica - Szczawnica

Szczawnica kamera na trasę narciarską Palenica

Z roku na rok popularność Szczawnicy rośnie w niesłychanym tempie. Dzieje się tak głównie za sprawą fantastycznego górskiego otoczenia, bardzo dobrze rozbudowanej bazy noclegowej oraz ciekawych terenów narciarskich na zboczach Palenicy i Szafranówki.

Obraz pochodzi z kamery zamontowanej przy trasie zjazdowej w stacji narciarskiej Palenica. Głównym elementem ośrodka jest czteroosobowa kolejka krzesełkowa o długości 780 metrów. Przy górnej stacji kolejki krzesełkowej swój początek ma stroma trasa czarna, która następnie łączy się z trasą czerwoną. Najdłuższa trasa czerwona o długości 2000 metrów biegnie w dół ze szczytu Palenicy. Ponadto nieco poniżej szczytu znajduje się zjeżdżalnia grawitacyjna oraz łatwa trasa niebieska, wręcz idealna do nauki jazdy na nartach.

Łącznie znajdują się tu cztery wyciągi o całkowitej przepustowości 3700 osób na godzinę. Długość wszystkich tras wynosi około 3.5 km. Największą wadą ośrodka jest dość płaski odcinek trasy czerwonej w pobliżu dolnej stacji kolejki krzesełkowej. Kolejnym problemem jest również dość mały, ciasny a dodatkowo płatny parking, lecz nie jest to jedynie wina właścicieli stacji, gdyż cała Szczawnica boryka się z brakiem miejsc parkingowych.

Aktualna pogoda

  • temperatura: 18.4 °C (65.1 °F)
  • prędkość wiatru: 1.87 km/h (1.16 mph)
  • wilgotność powietrza: 58 %
  • kierunek wiatru: 133 °
  • zachmurzenie: 100 %
  • ciśnienie atmosferyczne: 1013 hPa

Przykładowy obraz z kamery: Trasa narciarska Palenica w miejscowości Szczawnica

Trasa narciarska Palenica

Powiązane kategorie z kamerą nr 345:

Dodaj komentarz

Aby dodawać komentarze musisz zalogować się.