Czwartek, 13.06.2024 00:20

Kamery w Szczawnicy (5)

A B C Ć D E F G H I J K L Ł M N O P Q R S Ś T U W Y Z Ż Ź

Najczęściej wybierane kamery

Szczawnica - opis

Szczawnica to miejscowość uzdrowiskowa, położona w Beskidach Zachodnich w dolinie potoku Grajcarek. Miejscowość jest cenionym i chętnie odwiedzanym ośrodkiem wypoczynkowym, jednak nie tylko ze względu na lecznicze właściwości wód mineralnych, które tutaj mają swe źródła.

Jak większość położonych w górach miejscowości, także Szczawnica kojarzy się głównie z zimowym wypoczynkiem, jednak jest to idealne miejsce urlopowe również latem. Kiedy spadnie śnieg turyści do dyspozycji mają liczne trasy zjazdowe, nowoczesną infrastrukturę oraz dobrze rozwiniętą bazę gastronomiczną oraz hotelową. Wiosną kiedy wszystko ożywa, turyści chętnie wybierają się na piesze wędrówki oraz przejażdżki rowerowe. Skok adrenaliny zapewni spływ kajakowy Dunajcem. Wypoczywając w mieście uzdrowiskowym byłoby grzechem nie skorzystać z dobrodziejstw natury i nie napić się leczniczej wody w jednej z pijalni uzdrowiskowych.

Piękne, górskie krajobrazy, zabytkowa XIX wieczna architektura oraz wiele możliwości urozmaicenia wolnego czasu przyciągają turystów do Szczawnicy, mieście którym wypoczniemy, zregenerujemy siły oraz możemy dopieścić oraz polepszyć swoje umiejętności sportowe.

Dodaj komentarz

Aby dodawać komentarze musisz zalogować się.