Czwartek, 23.03.2023 03:22

Szczawnica - Deptak

Deptak - Szczawnica
Link źródłowy

Szczawnica kamera na deptaku

Szczawnica to niewielkie miasto uzdrowiskowe położone przy granicy ze Słowacją. Specyficzny mikroklimat oraz obecność licznych źródeł wód mineralnych sprawia, że miasto specjalizuje się w leczeniu chorób dróg oddechowych, przewodu pokarmowego oraz układu moczowego.

Deptak, który widoczny jest na obrazie z kamery, biegnie wzdłuż potoku Grajcarka. Promenada rozpoczyna się przy dolnej stacji kolejki linowej na Palenicę i prowadzi do miejsca, gdzie łączy się ze ścieżką prowadzącą na Słowację wzdłuż Dunajca. Deptak sam w sobie jest dość dużą atrakcją, bowiem Szczawnica jest miejscem, które odwiedzane jest licznie przez kuracjuszy i turystów. Znajdziemy tu ławki, na których możemy chwilę odpocząć i zregenerować siły. Na całej długości promenady ustawione jest oświetlenie oraz posadzona jest ozdobna roślinność.

Budowa promenady została zakończona 2 maja 2011 roku, jest to najdłuższy deptak w Polsce. Jego długość wynosi aż 1800 metrów. Niewątpliwie, jest to wspaniałe miejsce, w którym spokojnie możemy pospacerować i odpocząć nie oddalając się zbytnio od swojego miejsca zakwaterowania.

Kamery w pobliżu

Aktualna pogoda

  • temperatura: 8.9 °C (48 °F)
  • prędkość wiatru: 4.2 km/h (2.61 mph)
  • wilgotność powietrza: 84 %
  • kierunek wiatru: 190 °
  • zachmurzenie: 98 %
  • ciśnienie atmosferyczne: 1014 hPa

Przykładowy obraz z kamery: Deptak w miejscowości Szczawnica

Deptak

Powiązane kategorie z kamerą nr 247:

Dodaj komentarz

Aby dodawać komentarze musisz zalogować się.