Sobota, 09.12.2023 12:03

Krościenko nad Dunajcem - Rynek

Rynek - Krościenko nad Dunajcem
Link źródłowy

Krościenko nad Dunajcem kamera na Rynek

Kamera została zamontowana na Rynku, czyli centralnym placu Krościenka nad Dunajcem, a jej obiektyw skierowany został na jego północno-wschodni fragment, gdzie znajduje się kościół pw. Wszystkich Świętych. Rynek w Krościenku nad Dunajcem to dość duży plac o wymiarach około 120 x 70 metrów. Jest on usytuowany w centrum wsi, na południe od drogi wojewódzkiej nr 969, która przebiega przez Krościenko ulicą Jagiellońską.

Jednym z najważniejszych zabytków Krościenka jest, widoczny na zdjęciach z kamery, kościół pw. Wszystkich Świętych. Został on wzniesiony w I połowie XIV wieku w stylu gotyckim i obecnie jest unikatowym przykładem gotyckiej architektury sakralnej. Jest to zdecydowanie obiekt, przy którym ciężko przejść obojętnie. Świątynie warto obejrzeć nie tylko z zewnątrz, ale także do niej wejść, bowiem w środku kryje w sobie przepiękny ołtarz oraz fantastyczne freski naścienne.

Na krościeńskim Rynku prawdopodobnie już od średniowiecza stał Ratusz. W latach 40. XIX wieku, obok starego budynku Ratusza, wybudowany został nowy, parterowy. Lecz do dnia dzisiejszego stracił wiele ze swojego urok, bowiem oszpecony został przybudówkami. Choć trzeba przyznać, że w dalszym ciągu widoczny jest styl pieniński.

Kamery w pobliżu

Aktualna pogoda

  • temperatura: 0.3 °C (32.5 °F)
  • prędkość wiatru: 2.51 km/h (1.56 mph)
  • wilgotność powietrza: 81 %
  • kierunek wiatru: 184 °
  • zachmurzenie: 100 %
  • ciśnienie atmosferyczne: 1019 hPa

Przykładowy obraz z kamery: Rynek w miejscowości Krościenko nad Dunajcem

Rynek

Powiązane kategorie z kamerą nr 1189:

Dodaj komentarz

Aby dodawać komentarze musisz zalogować się.