Piątek, 19.04.2024 20:31

Szczawnica - Ośrodek narciarski

Link źródłowy

Szczawnica kamera na trasę zjazdową

W oddali widoczna jest stacja czteroosobowej kolejki krzesełkowej w ośrodku narciarskim Palenica w Szczawnicy, bliżej zaś trasa zjazdowa. Szczawnica jest miastem o statusie uzdrowiskowym położonym w powiecie nowotarskim, w województwie małopolskim.

Dolna stacja wyciągu na Palenicę położona jest w centrum miasta, niedaleko dworca PKS. Już po kilku minutach znajdziemy się na szczycie Palenicy skąd rozciągają się niesamowite widoki na Pieniny z Trzema Koronami, a przy dobrej pogodzie Tatry. W okresie letnim Palenica jest doskonałym miejscem do zorganizowania rodzinnego pikniku, miłośnicy aktywnego wypoczynku wypożyczyć mogą rowery. Przy górnej stacji wyciągu funkcjonuje od wiosny do jesieni zjeżdżalnia grawitacyjna (wózkowa), letnia alternatywa sanek.

W Szczawnicy znajduje się siedem źródeł leczniczych wód mineralnych, wiele zabytków z początku XIX wieku, zabytkowy stary cmentarz - Cmentarz Szalayowski. W wolnej chwili (w okresie letnim) warto się wybrać na spływ tratwami malowniczym przełomem Dunajca.

Kamery w pobliżu

Aktualna pogoda

  • temperatura: 2.7 °C (36.8 °F)
  • prędkość wiatru: 4.28 km/h (2.66 mph)
  • wilgotność powietrza: 84 %
  • kierunek wiatru: 202 °
  • zachmurzenie: 85 %
  • ciśnienie atmosferyczne: 1009 hPa

Przykładowy obraz z kamery: Ośrodek narciarski w miejscowości Szczawnica

Ośrodek narciarski

Powiązane kategorie z kamerą nr 125:

Dodaj komentarz

Aby dodawać komentarze musisz zalogować się.