Piątek, 19.07.2024 10:44

Szczawnica - Ośrodek narciarski Palenica

Ośrodek narciarski Palenica - Szczawnica
Link źródłowy

Szczawnica kamera na ośrodek Palenica

Ośrodek narciarski Palenica w Szczawnicy, niewątpliwie jedna z większych atrakcji turystycznych oraz jeden z powodów, dla których turyści odwiedzają zimą to miasto.

Ośrodek położony jest na zboczu góry Palenicy oraz na szczytowych polanach góry Szafranówka. W centrum miasta nieopodal dworca znajduje się dolna stacja czteroosobowej kolejki linowej, dzięki której w przeciągu kilku minut znajdziemy się na szczycie Palenicy. Około 500 metrów od górnej stacji kolejki znajdują się 3 wyciągi orczykowe. Miłośnicy desek do wyboru mają cztery trasy narciarskie, dwie czerwone oraz dwie niebieskie. W sezonie letnim Palenica zachęca idealnymi miejscami piknikowymi, gdzie kuracjusze czy też całe rodziny mogą spędzić razem czas na łonie natury. Stęsknieni za zimą urlopowicze do dyspozycji mają zjeżdżalnię grawitacyjną przy górnej stacji wyciągu - świetna alternatywa sanek - miłośnicy aktywnego wypoczynku do dyspozycji mają wypożyczalnię rowerów.

Szczawnica jest idealnym miejscem wypoczynkowym - lecznicze wody, bliskość przyrody, szereg możliwości spędzenia wolnego czasu pozwala pielęgnować sportowe pasje przez cały rok oraz porządnie wypocząć.

Kamery w pobliżu

Aktualna pogoda

  • temperatura: 24.6 °C (76.2 °F)
  • prędkość wiatru: 3.65 km/h (2.27 mph)
  • wilgotność powietrza: 57 %
  • kierunek wiatru: 42 °
  • zachmurzenie: 100 %
  • ciśnienie atmosferyczne: 1021 hPa

Przykładowy obraz z kamery: Ośrodek narciarski Palenica w miejscowości Szczawnica

Ośrodek narciarski Palenica

Powiązane kategorie z kamerą nr 145:

Dodaj komentarz

Aby dodawać komentarze musisz zalogować się.