Sobota, 15.06.2024 22:55

Szczawnica - Stacja narciarska Jaworki-Homole

Stacja narciarska Jaworki-Homole - Szczawnica

Szczawnica kamera na stację Jaworki Homole

Jaworki to niewielka wieś, do 2008 roku była częścią Szczawnicy, w związku ze zmianą rodzaju gminy została wyłączona spod administracji miasta. Wieś jest urokliwie położona w dolinie Grajcarki u podnóży Małych Pienin.

Powoli zbliżając się do stacji narciarskiej Jaworki-Homole rozpościerają się przed nami przepiękne widoki Małych Pienin (wschodnia część pasma Pienin). Pierwszą rzeczą, którą się czuje natychmiast po wyjściu z samochodu jest niesamowite, rześkie powietrze, które sprawia że od razu chce się oddychać pełną piersią. Standardowo przy dolnej stacji kolejki znajdują się kasy, punkty gastronomiczne, serwis i wypożyczalnia sprzętu narciarskiego. Ośrodek udostępnia turystom sześć tras narciarskich o różnym stopniu trudności. Niestety nie wszystkie są naśnieżane, a brak oświetlenia tras uniemożliwia jazdę po zmroku. Kolejka krzesełkowa jest dwuosobowa, co niestety powoduje wydłużony czas oczekiwania, mimo wszystko na duży plus zasługuje obsługa stacji, która starannie przygotowuje trasy narciarskie oraz jest niesamowicie pomocna.

Przy górnej stacji kolejki krzesełkowej znajduje się punkt widokowy, z którego rozciągają się niesamowite widoki na Pieniny, ośnieżone polany oraz pobliskie tereny. Wspaniałe miejsce wypoczynkowe, gdzie każdy z przyjemnością może pielęgnować swoje umiejętności narciarskie.

Aktualna pogoda

  • temperatura: 14.5 °C (58.1 °F)
  • prędkość wiatru: 4.47 km/h (2.78 mph)
  • wilgotność powietrza: 93 %
  • kierunek wiatru: 185 °
  • zachmurzenie: 42 %
  • ciśnienie atmosferyczne: 1012 hPa

Przykładowy obraz z kamery: Stacja narciarska Jaworki-Homole w miejscowości Szczawnica

Stacja narciarska Jaworki-Homole

Powiązane kategorie z kamerą nr 192:

Dodaj komentarz

Aby dodawać komentarze musisz zalogować się.