Sobota, 13.04.2024 18:41

Szczawnica - Kompleks narciarski

Kompleks narciarski - Szczawnica

Szczawnica kamera na kompleks narciarski

Na zboczach gór Palenicy oraz Szafranówka położony jest ośrodek narciarski Palenica. Największą atrakcją kompleksu jest napowietrzna kolejka linowa, której dolna stacja znajduje się w centrum Szczawnicy, nieopodal dworca PKS.

Na obrazie z kamery widać kolejną część stacji narciarskiej Palenica. Dwie trasy niebieskie oraz dwie trasy czerwone zadowolą wielu amatorów białego szaleństwa, są naśnieżane i ratrakowane, niestety żadna z tras nie jest oświetlona co uniemożliwia jazdę po zmroku. Po całodziennych szaleństwach na stoku narciarskim głód z pewnością zacznie doskwierać - przy dolnej stacji kolejki linowej znajdują się karczmy z regionalnym jedzeniem.

Szczawnica jest również idealnym miejscem wypoczynku w okresie letnim, liczne trasy piesze oraz rowerowe, zabytkowe budynki uzdrowisk z XIX wieku, kilka źródeł wód mineralnych o leczniczych właściwościach. Przysłowiową wisienką na torcie po całodziennym szusowaniu, zwiedzaniu lub wędrowaniu mogą być wydarzenia kulturalne organizowane w mieście.

Aktualna pogoda

  • temperatura: 20.5 °C (68.9 °F)
  • prędkość wiatru: 2.56 km/h (1.59 mph)
  • wilgotność powietrza: 74 %
  • kierunek wiatru: 341 °
  • zachmurzenie: 77 %
  • ciśnienie atmosferyczne: 1023 hPa

Przykładowy obraz z kamery: Kompleks narciarski w miejscowości Szczawnica

Kompleks narciarski

Powiązane kategorie z kamerą nr 127:

Dodaj komentarz

Aby dodawać komentarze musisz zalogować się.