Sobota, 22.06.2024 05:49

Świeradów-Zdrój - Stacja górna

Stacja górna - Świeradów-Zdrój

Świeradów-Zdrój kamera na stację górną

Kamera znajduje się przy górnej stacji kolejki gondolowej w ośrodku narciarskim SKI&SUN w Świeradowie-Zdroju. Stacja narciarska położona jest na północnym zboczu Stogu Izerskiego. Do największych atrakcji ośrodka narciarskiego zaliczyć można kolejkę gondolową oraz trasę czerwoną o długości 2500 metrów, w całości naśnieżana i oświetlona.

Przy górnej stacji kolejki położna jest "piwna arena", punkt sanitarny, toaleta oraz dyżurka GOPR. W składu kompleksu narciarskiego wchodzi również serwis oraz wypożyczalnia sprzętu narciarskiego, szkółka narciarska, snowpark oraz trasa biegowa dla narciarzy otwarta w 2012 roku, latem służy ona turystyce pieszej.

Świeradów-Zdrój jest miejscowością typowo turystyczną nastawioną głównie na narciarzy oraz kuracjuszy - znajdziesz tu pijalnie wód leczniczych, rozbudowaną sieć szlaków pieszych oraz rowerowych, zabytkowe domy, pensjonaty oraz wille. Miasto jest odwiedzane licznie przez turystów z Niemiec o czym świadczą dwujęzyczne szyldy z napisami niemieckimi oraz polskimi.

Aktualna pogoda

  • temperatura: 13.3 °C (55.9 °F)
  • prędkość wiatru: 3.48 km/h (2.16 mph)
  • wilgotność powietrza: 94 %
  • kierunek wiatru: 245 °
  • zachmurzenie: 100 %
  • ciśnienie atmosferyczne: 1011 hPa

Przykładowy obraz z kamery: Stacja górna w miejscowości Świeradów-Zdrój

Stacja górna

Powiązane kategorie z kamerą nr 149:

Dodaj komentarz

Aby dodawać komentarze musisz zalogować się.