Piątek, 21.01.2022 02:28

Świeradów-Zdrój - SKI&SUN - dolna stacja

Link źródłowy

Świeradów-Zdrój kamera - dolna stacja

Świeradów-Zdrój to popularna miejscowość uzdrowiskowa, leżąca w samym sercu Gór Izerskich. Ze względu na panujący tutaj fantastyczny mikroklimat oraz liczne źródła wód mineralnych i radonowych, a także pokłady borowiny, Świeradów odwiedzany jest licznie przez kuracjuszy, a od stosunkowo niedawna także przez coraz większe rzesze narciarzy.

Jeszcze w latach 80. Świeradów-Zdrój był popularnym kurortem narciarskim. Niegdyś funkcjonowało tutaj siedem wyciągów, w tym również "Świeradowiec", który ówcześnie należał do najdłuższych w Polsce. Niestety w związku ze zmianami ustrojowymi oraz ciągle rosnącą konkurencją, szczególnie po stronie czeskiej, Świeradów-Zdrój bardzo szybko utracił swoje znaczenie na narciarskiej mapie Polski.

W 2008 roku na zboczach Stogu Izerskiego wybudowana została nowa kolej gondolowa Doppelmayra, która ówcześnie należała do najnowocześniejszych w Polsce. Kolejka pokonuje dystans przekraczający nieco 2 kilometry oraz różnicę poziomów około 440 metrów. Choć nowoczesna kolejka z pewnością przyciąga większe ilości narciarzy, to dużym problemem jest to, że ośrodek Ski&Sun dysponuje zaledwie jedną trasą zjazdową.

Kamery w pobliżu

Aktualna pogoda

  • temperatura: -5.4 °C (22.3 °F)
  • prędkość wiatru: 9.85 km/h (6.12 mph)
  • wilgotność powietrza: 88 %
  • kierunek wiatru: 304 °
  • zachmurzenie: 99 %
  • ciśnienie atmosferyczne: 1023 hPa

Przykładowy obraz z kamery: SKI&SUN - dolna stacja w miejscowości Świeradów-Zdrój

SKI&SUN - dolna stacja

Powiązane kategorie z kamerą nr 930:

Dodaj komentarz

Aby dodawać komentarze musisz zalogować się.