Wtorek, 19.10.2021 03:48

Świeradów-Zdrój - SKI&SUN - dolna stacja

Link źródłowy

Świeradów-Zdrój kamera - dolna stacja

Świeradów-Zdrój to popularna miejscowość uzdrowiskowa, leżąca w samym sercu Gór Izerskich. Ze względu na panujący tutaj fantastyczny mikroklimat oraz liczne źródła wód mineralnych i radonowych, a także pokłady borowiny, Świeradów odwiedzany jest licznie przez kuracjuszy, a od stosunkowo niedawna także przez coraz większe rzesze narciarzy.

Jeszcze w latach 80. Świeradów-Zdrój był popularnym kurortem narciarskim. Niegdyś funkcjonowało tutaj siedem wyciągów, w tym również "Świeradowiec", który ówcześnie należał do najdłuższych w Polsce. Niestety w związku ze zmianami ustrojowymi oraz ciągle rosnącą konkurencją, szczególnie po stronie czeskiej, Świeradów-Zdrój bardzo szybko utracił swoje znaczenie na narciarskiej mapie Polski.

W 2008 roku na zboczach Stogu Izerskiego wybudowana została nowa kolej gondolowa Doppelmayra, która ówcześnie należała do najnowocześniejszych w Polsce. Kolejka pokonuje dystans przekraczający nieco 2 kilometry oraz różnicę poziomów około 440 metrów. Choć nowoczesna kolejka z pewnością przyciąga większe ilości narciarzy, to dużym problemem jest to, że ośrodek Ski&Sun dysponuje zaledwie jedną trasą zjazdową.

Kamery w pobliżu

Aktualna pogoda

  • temperatura: 6.7 °C (44 °F)
  • prędkość wiatru: 3.78 km/h (2.35 mph)
  • wilgotność powietrza: 82 %
  • kierunek wiatru: 182 °
  • zachmurzenie: 95 %
  • ciśnienie atmosferyczne: 1025 hPa

Przykładowy obraz z kamery: SKI&SUN - dolna stacja w miejscowości Świeradów-Zdrój

SKI&SUN - dolna stacja

Powiązane kategorie z kamerą nr 930:

Dodaj komentarz

Aby dodawać komentarze musisz zalogować się.