Poniedziałek, 20.05.2024 11:09

Miasta z Kamerami ↓

Kamery w powiecie lubańskim (5)

A B C Ć D E F G H I J K L Ł M N O P Q R S Ś T U W Y Z Ż Ź

Najczęściej wybierane kamery

Powiat lubański - opis

Powiat lubański położony jest w zachodniej części województwa dolnośląskiego i prawie w całości leży w lewobrzeżnym dorzeczu Odry. Uznany został za jeden z najatrakcyjniejszych regionów województwa.

Ziemia Lubańska to przede wszystkim ciekawa historia i malownicze krajobrazy. Wschodnia część powiatu lubańskiego to historyczny obszar Dolnego Śląska, zachodnia – Górnych Łużyc. Obszary te rozdziela rzeka Kwisa. Najczęściej zwiedzanym miejscem jest zabytkowy zamek Czocha, położony nad jeziorem Leśniańskim. Obecnie znajduje się w nim hotel, część zamku jest dostępna dla zwiedzających a gospodarze zapewniają niezapomniane wrażenia.

Bogactwo środowiska przyrodniczego, góry i Pogórze Izerskie to doskonałe tereny do uprawiania sportów zimowych a także wypoczynku w okresie letnim. Na odcinkach Kwisy organizowane są spływy kajakowe, wyznaczone są szlaki do turystyki pieszej i rowerowej na których możemy poznać obiekty kultury materialnej tego regionu.

Charakterystycznym elementem powiatu lubańskiego jest szeroko rozwinięte lecznictwo uzdrowiskowe w miejscowości Świeradów-Zdrój, charakteryzujące się wielowiekową tradycją. Uzdrowisko powstało ponad 100 lat temu a źródła wody radoczynnej, będące rzadkością w Europie i pokłady borowiny są jednym ze sposobów leczenia wielu schorzeń.

Dodaj komentarz

Aby dodawać komentarze musisz zalogować się.