Sobota, 18.05.2024 16:21

Świeradów-Zdrój - Hala Izerska

Hala Izerska - Świeradów-Zdrój
Link źródłowy

Świeradów-Zdrój kamera na Hali Izerskiej

Góry Izerskie to najbardziej na zachód wysunięte pasmo Sudetów położone pomiędzy Szklarską Porębą a Świeradowem-Zdrój. Leżą one po stronie polskiej i czeskiej. Od zachodu oddzielone są Bramą Żytawską, natomiast od wschodu, czyli od Karkonoszy oddziela je Przełęcz Szklarska.

Góry Izerskie słyną z niesamowicie klimatycznych schronisk górskich, w których warto się zatrzymać chociażby na chwilę. Jednym z najpopularniejszych jest schronisko "Chatka Górzystów" położone na Hali Izerskiej ponad Świeradowem-Zdrój. Jest to jedyny budynek, który ocalał po istniejącej tutaj niegdyś osadzie Gross-Iser. Warto jednak zaznaczyć, że Chatka z pewnością nie spodoba się osobom, które oczekują wygód, bowiem pokoje są wyłącznie wieloosobowe, a prąd jest tutaj bardzo rzadkim gościem.

Do Hali Izerskiej prowadzi szlak niebieski. Rozpoczyna się on w dolnej części Świeradowa-Zdroju i prowadzi obok Stacji Ratunkowej GOPR do drogi zwanej Staroizerską, gdzie znajduje się źródło Adama. Mniej więcej po 90 minutach marszu znajdziemy się na Polanie Izerskiej, zaś po kolejnych 60 dojdziemy do Hali Izerskiej.

Kamery w pobliżu

Aktualna pogoda

  • temperatura: 10.7 °C (51.3 °F)
  • prędkość wiatru: 8.85 km/h (5.5 mph)
  • wilgotność powietrza: 82 %
  • kierunek wiatru: 188 °
  • zachmurzenie: 92 %
  • ciśnienie atmosferyczne: 1012 hPa

Przykładowy obraz z kamery: Hala Izerska w miejscowości Świeradów-Zdrój

Hala Izerska

Powiązane kategorie z kamerą nr 934:

Dodaj komentarz

Aby dodawać komentarze musisz zalogować się.