Piątek, 19.04.2024 20:12

Kamery w Świeradowie-Zdroju (5)

A B C Ć D E F G H I J K L Ł M N O P Q R S Ś T U W Y Z Ż Ź

Najczęściej wybierane kamery

Świeradów-Zdrój - opis

Świerardów-Zdrój to miejscowość o statusie uzdrowiska, położone w sercu Gór Izerskich w województwie dolnośląskim. Miasto charakteryzuje się wyjątkowym mikroklimatem o leczniczych właściwościach, znajdują się tu liczne źródła wód mineralnych, radonowych a także duże pokłady borowiny. Położenie miasta w tak pięknym otoczeniu przyrody sprzyja poprawie stanu zdrowia kuracjuszy.

Same miasto oraz jego położenie stwarza idealne warunki do spędzenia aktywnego urlopu. Niewątpliwie do najpopularniejszych form aktywnego wypoczynku w okresie letnim należą piesze wędrówki oraz wycieczki rowerowe. Zimą zaś czynne są stoki narciarskie przygotowane na zboczach Gór Izerskich.

Po regeneracji organizmu, warto zobaczyć wybudowany w XIX wieku Domek Myśliwski, w którym dawniej znajdowała się szkoła katolicka. Kolejnym punktem wycieczki zapoznawczej po Świerardowie-Zdroju, mogą być Łazienki Ludwika czy też Źródło Cesarza Ludwika. W mieście organizowanych jest wiele wydarzeń kulturalnych, które wypełnić mogą czas znudzonym turystom, aczkolwiek taka sytuacja w tym mieście nie powinna mieć miejsca.