Piątek, 18.06.2021 05:09

Świeradów-Zdrój - SKI&SUN - górna stacja

Link źródłowy

Świeradów-Zdrój kamera - górna stacja

Świeradów-Zdrój to niekwestionowanie jeden z najpiękniejszych sudeckich kurortów, który już od dawana przyciągał nie tylko kuracjuszy, ale także miłośników narciarstwa i pięknej przyrody. Czasy świetności narciarstwa w Świeradowie-Zdroju przypadały na lata 70. i 80. Wówczas funkcjonowało tutaj ponad siedem wyciągów.

Obecnie w Świeradowie-Zdroju znajduje się zaledwie 6 wyciągów narciarskich, jedynie 3 z nich przekraczają 450 metrów długości. Oczywiście najdłuższym tutejszym wyciągiem jest kolejka gondolowa Ski&Sun widoczna na obrazie z kamery. Kolejka pokonuje około 440 metrów różnicy poziomów na dystansie przekraczającym 2 kilometry. Na stokach Stogu Izerskiego wytyczona została niestety tylko jedna trasa o długości około 2500 metrów. W górnej części jest dość łatwa i przyjemna, natomiast niżej jest już o wiele bardziej stroma. Na szczęście trasa jest dość szeroka i bardzo dobrze wyprofilowana, dlatego też nadaje się doskonale zarówno dla zaawansowanych i początkujących narciarzy.

Ośrodek narciarski Ski&Sun jak i cały Świeradów-Zdrój posiadają bardzo dobrze rozbudowaną infrastrukturę turystyczną. W obrębie ośrodka funkcjonuje restauracja, bar, a także wypożyczalnia sprzętu. Ośrodek narciarski Ski&Sun położony jest około kilometra od uzdrowiska.

Kamery w pobliżu

Aktualna pogoda

  • temperatura: 14.5 °C (58.1 °F)
  • prędkość wiatru: 3.57 km/h (2.22 mph)
  • wilgotność powietrza: 72 %
  • kierunek wiatru: 138 °
  • zachmurzenie: 2 %
  • ciśnienie atmosferyczne: 1018 hPa

Przykładowy obraz z kamery: SKI&SUN - górna stacja w miejscowości Świeradów-Zdrój

SKI&SUN - górna stacja

Powiązane kategorie z kamerą nr 932:

Dodaj komentarz

Aby dodawać komentarze musisz zalogować się.