Piątek, 19.04.2024 21:16

Świeradów-Zdrój - Polana Izerska

Polana Izerska - Świeradów-Zdrój

Świeradów-Zdrój kamera na Polanę Izerską

Polana Izerska zajmuje płytkie siodło na Wysokim Grzbiecie, i położona jest około 4 kilometrów na południowy-wschód od Świeradowa-Zdroju, pomiędzy Świeradowcem a Podmokłą. Jest to niesłychanie ciekawe miejsce, bowiem oprócz wspaniałej i regenerującej się już przyrody (po katastrofie ekologicznej), znajdują się tutaj dwa zbiorniki wodne oraz pozostałości dawnej osady leśnej, która założona została w XVIII wieku. Jeszcze w XIX stuleciu istniała tutaj gospoda, w której zatrzymywali się spacerowicze z uzdrowiska, lecz tuż po II wojnie światowej osada się wyludniła.

Polana położona jest na wysokości 965 m n.p.m. i prowadzi do niej szlak niebieski rozpoczynający się w Świeradowie-Zdroju. Jest to zdecydowanie najłatwiejsza trasa, a co bardzo ważne, nie jest nadmiernie uczęszczana. Od czasu, kiedy ruszyła kolejka gondolowa na Stogu Izerskim szlak ze Świeradowa-Zdroju jest bardzo rzadko uczęszczany przez piechurów, a coraz częściej przez rowerzystów, którzy następnie zjeżdżają Nową Drogą Izerską z powrotem do uzdrowiska.

Szlak niebieski raczej nie daje szans na podziwianie oszałamiających widoków, gdyż szczyty są porośnięte drzewami aż po sam wierzchołek, dlatego też warto się skupić na tym, co nas otacza, bowiem brak widoków wynagradza fantastyczna, odradzająca się fauna i flora.

Aktualna pogoda

  • temperatura: 1.5 °C (34.7 °F)
  • prędkość wiatru: 3.96 km/h (2.46 mph)
  • wilgotność powietrza: 83 %
  • kierunek wiatru: 224 °
  • zachmurzenie: 100 %
  • ciśnienie atmosferyczne: 1004 hPa

Przykładowy obraz z kamery: Polana Izerska w miejscowości Świeradów-Zdrój

Polana Izerska

Powiązane kategorie z kamerą nr 936:

Dodaj komentarz

Aby dodawać komentarze musisz zalogować się.