Piątek, 19.04.2024 20:20

Sromowce Wyżne ↓

Sromowce Wyżne - Przystań flisacka

Przystań flisacka - Sromowce Wyżne
Link źródłowy

Sromowce Wyżne kamera na przystań flisacką

Spływ Dunajcem to bez wątpienia jedna z największych i najpopularniejszych atrakcji Pienin. I w sumie ciężko się temu dziwić, bowiem trasa spływu prowadzi przez niezwykle malownicze zakątki regionu i pozwala je odkryć z zupełnie innej perspektywy. W tym regionie Dunajec tworzy malowniczy przełom i wdziera się w skały Pienińskiego Parku Narodowego.

Kamera, przekazująca powyższe zdjęcia, została zamontowana we wsi Sromowce Wyżne, na przystani flisackiej, z której rozpoczyna się trasa spływu. Dunajec to prawy dopływ Wisły powstały z połączenia Białego i Czarnego Dunajca. W okolicach Sromowców i Szczawnicy tworzy niezwykle malowniczy krajobraz. Głęboko wcięty wąwóz, otulony jest turniami, o wysokości 300 metrów.

Spływ Dunajcem to najlepszy sposób na dotarcie do Pienińskiego Parku Narodowego i niezwykle atrakcyjny. W zależności od wybranej przez turystów stacji końcowej, długość trasy wynosi 18 (Szczawnica) lub 23 kilometry (Krościenko). Spływy Dunajcem odbywają się od początku kwietnia, do października. Sprzedaż biletów odbywa się na bieżąco. Aby spływ doszedł do skutku, wymagana jest grupa 10-osobowa.

Kamery w pobliżu

Aktualna pogoda

  • temperatura: 3.7 °C (38.7 °F)
  • prędkość wiatru: 3.7 km/h (2.3 mph)
  • wilgotność powietrza: 84 %
  • kierunek wiatru: 224 °
  • zachmurzenie: 100 %
  • ciśnienie atmosferyczne: 1009 hPa

Przykładowy obraz z kamery: Przystań flisacka w miejscowości Sromowce Wyżne

Przystań flisacka

Powiązane kategorie z kamerą nr 1190:

Dodaj komentarz

Aby dodawać komentarze musisz zalogować się.