Niedziela, 13.06.2021 20:21

Niedzica - Zamek Dunajec

Zamek Dunajec - Niedzica
Link źródłowy

Niedzica kamera na Zamek Dunajec

Polana Sosny to niewielka stacja narciarska położona w Niedzicy na zboczu szczytu Sosny. Niewątpliwym atutem ośrodka jest jego położenie, bowiem Polana Sosny zlokalizowana jest przy brzegu Jeziora Sromowickiego i Jeziora Czorsztyńskiego.

Na obrazie z kamery widoczny jest wspaniały XIV-wieczny Zamek Niedzica zwany Dunajec. Niewątpliwie ta przepięknie położona górska warownia jest jedną z większych atrakcji okolicy. W zamku obecnie mieści się muzeum, w którym zobaczyć możemy izbę tortur, salę myśliwską oraz izbę straży. Dzięki eksponatom znajdującym się w muzeum możemy poznać niezwykle burzliwą historię obiektu, który niejednokrotnie niszczony był przez liczne pożary i wojny. W Zamku Dunajec znajduje się również restauracja oraz część mieszkalna dla członków Stowarzyszenia Historii Sztuki.

Po wybudowaniu zapory i utworzeniu sztucznego Jeziora Czorsztyńskiego Niedzica stała się jednym z ważniejszych ośrodków rekreacyjnych w okolicy. Niewątpliwą atrakcją, znaną nie tylko w Polsce jest spływ Dunajcem, który z pewnością dostarczy niesamowitych wrażeń. Niedzica jest wspaniałym miejscem wypoczynkowym o każdej porze roku, jest to również idealna baza wypadowa do naszych południowych sąsiadów, gdyż w pobliżu znajduje się przejście graniczne na Słowację.

Kamery w pobliżu

Aktualna pogoda

  • temperatura: 12.6 °C (54.6 °F)
  • prędkość wiatru: 6.15 km/h (3.82 mph)
  • wilgotność powietrza: 77 %
  • kierunek wiatru: 303 °
  • zachmurzenie: 83 %
  • ciśnienie atmosferyczne: 1021 hPa

Przykładowy obraz z kamery: Zamek Dunajec w miejscowości Niedzica

Zamek Dunajec

Powiązane kategorie z kamerą nr 281:

Dodaj komentarz

Aby dodawać komentarze musisz zalogować się.