Piątek, 19.04.2024 14:30

Niedzica - Stacja narciarska Polana Sosny

Stacja narciarska Polana Sosny - Niedzica

Niedzica kamera na stację narciarską Polana Sosny

Stacja Narciarska Polana Sosny położona jest w Niedzicy przy brzegu Jeziora Czorsztyńskiego i Sromowieckiego, na zboczu granicznego szczytu Sosny. Polana Sosny nie tylko zachęca narciarzy swoimi dobrze przygotowanymi trasami narciarskimi ale również wspaniałymi widokami roztaczającymi się z terenu stacji narciarskiej.

Na miłośników białego szaleństwa czekają trzy wyciągi narciarskie, które obsługują w sumie pięć tras zjazdowych. Główny orczyk o długości 400 metrów wyciąga narciarzy na szczyt Polany Sosny skąd roztaczają się przepiękne widoki na Jezioro Czorsztyńskie i elektrownie wodną, wspaniały XIV - wieczny Zamek Dunajec oraz Pieniny i Tatry. Z górnej stacji głównego wyciągu do wyboru mamy trzy tras narciarskie. Łagodną trasę zieloną (800 metrów), nieco trudniejszą trasę niebieską (500 metrów) oraz najtrudniejszą na Polanie Sosny trasę czerwoną (450 metrów). Opodal głównego wyciągu orczykowego zostały postawione dwa mniejsze wyciągi dla dzieci oraz początkujących.

Wszystkie trasy na Polanie Sosny są oświetlone, sztucznie naśnieżane, ratrakowane oraz nagłośnione. Amatorzy narciarstwa biegowego mają do dyspozycji ośmiokilometrową trasę, która swój początek ma przy górnej stacji najdłuższego wyciągu i biegnie w stronę Kacwina.

• temperatura: 10 °C (50.1 °F)

Przykładowy obraz z kamery: Stacja narciarska Polana Sosny w miejscowości Niedzica

Stacja narciarska Polana Sosny