Środa, 24.07.2024 17:35

Sromowce Wyżne - Trzy Korony

Trzy Korony - Sromowce Wyżne
Link źródłowy

Sromowce Wyżne kamera na Trzy Korony

Kamera została zamontowana na terenie wsi Sromowce Niżne, bliźniaczej wsi Sromowce Wyżne, które do XIV wieku stanowiły jedną miejscowość. Kamera prawdopodobnie zainstalowana została w okolicach siedziby nadleśnictwa, a jej obiektyw skierowany został na słynne Trzy Korony.

Trzy Korony, to drugi najwyższy szczyt Pienin, sięgający 982 metrów n.p.m. Wśród najwyższych wierzchołków tego masywu wyróżniamy: Okrąglica, Płaska Skała i Pańska Skała. Niewątpliwie jest to najpopularniejszy szczyt Pienin, a latem bardzo często zatłoczony, bowiem roztaczają się stąd kapitalne widoki. Na wierzchołku zwanym Okrąglica wzniesiony został taras widokowy. Niestety wejście jest płatne.

Tuż u podnóża Trzech Koron znajduje się schronisko "Trzy Korony". Jest one usytuowane tuż przy początku najciekawszego szlaku Pienin Właściwych, który prowadzi turystów dnem wąwozu Szopczańskiego. Na zdjęciach z kamery niestety widoczny jest jedynie niewielki fragment dachu schroniska, a szkoda, bowiem budynek z zewnątrz prezentuje się bardzo ciekawie.

Kamery w pobliżu

Aktualna pogoda

  • temperatura: 22.3 °C (72.1 °F)
  • prędkość wiatru: 3.93 km/h (2.44 mph)
  • wilgotność powietrza: 90 %
  • kierunek wiatru: 329 °
  • zachmurzenie: 100 %
  • ciśnienie atmosferyczne: 1013 hPa

Przykładowy obraz z kamery: Trzy Korony w miejscowości Sromowce Wyżne

Trzy Korony

Powiązane kategorie z kamerą nr 1191:

Dodaj komentarz

Aby dodawać komentarze musisz zalogować się.