Czwartek, 07.07.2022 03:04

Sopot - Zatoka Gdańska

Zatoka Gdańska - Sopot

Sopot kamera na Zatokę Gdańską

Powyższy obraz to archiwalne nagranie z kamery umieszczonej na północno-wschodniej ścianie latarni morskiej w Sopocie mieszczącej się przy Placu Zdrojowym 3. Latarnia należy do kompleksu Szpitala Reumatologicznego.

Światło latarni widoczne jest z Zatoki Gdańskiej oraz na Helu od strony Zatoki Puckiej. Z punktu obserwacyjnego znajdującego się na szczycie (wstęp jest biletowany i dostępny przez cały rok) rozciąga się widok na Zatokę Gdańską i Trójmiasto. Przy dobrych warunkach i użyciu lornetki zobaczyć stąd można wzgórze Westerplatte oraz Półwysep Helski. Pamiętajmy, że aby cieszyć się widokiem ze szczytu należy wspiąć się o własnych siłach po schodach na trzydziestometrową wieżę.

Fragment białego budynku widocznego na pierwszym planie to narożnik Domu Zdrojowego, użytkowanego od roku 2009. Na prawo usytuowane jest sopockie molo, niestety niewidoczne z tej perspektywy. Na dalszym planie znajduje się plaża. Piaszczysty obszar rozciąga się aż za Orłowo. Wzdłuż nabrzeża przebiegają rekreacyjne ścieżki rowerowe i piesze przyrodnicze. Znajdują się tu także liczne bary i restauracje.

Aktualna pogoda

  • temperatura: 14.9 °C (58.8 °F)
  • prędkość wiatru: 6.63 km/h (4.12 mph)
  • wilgotność powietrza: 84 %
  • kierunek wiatru: 230 °
  • zachmurzenie: 0 %
  • ciśnienie atmosferyczne: 1015 hPa

Przykładowy obraz z kamery: Zatoka Gdańska w miejscowości Sopot

Zatoka Gdańska

Powiązane kategorie z kamerą nr 463:

Dodaj komentarz

Aby dodawać komentarze musisz zalogować się.