Czwartek, 30.03.2023 03:34

Sopot - Skwer przed molo

Skwer przed molo - Sopot
Link źródłowy

Sopot kamera na skwer przed molo

Przed nami widok z kamery umieszczonej na Latarni Morskiej w Sopocie, która usytuowana jest tuż przy najpopularniejszym turystycznie miejscu w Sopocie, przy molo z widokiem na skwer. Obecnie budynek jest częścią Szpitala Reumatologicznego. Obiekt udostępniony jest zwiedzającym przez cały rok, od godziny 9.00 do zmierzchu. Koszt biletów to 2 do 4 złotych.

Latarnia powstała na bazie komina kotłowni usytuowanego w budynku, w którym mieścił się zakład balneologiczny. Jej światło usytuowane jest na wysokości 25 metrów, a cała wieża liczy 30 metrów. Obecnie zasięg światła wynosi niecałe 13 km (7 mil morskich). Według kryteriów regulujących kwestię obowiązkowego zasięgu wybiegania światła w morze (ponad 17 Mm), obiekt utracił oficjalny status latarni morskiej.

Biały budynek widoczny po stronie zachodniej to Dom Zdrojowy, w którym znajdują się centrum spa, sale konferencyjne, pasaż handlowy i podziemny parking. Przy odrobinie szczęścia nad budynkiem zobaczyć można paralotniarzy korzystających z korytarzy powietrznych, utworzonych w wyniku poprzecznego ustawienia budynku do wiatru.

Kamery w pobliżu

Aktualna pogoda

  • temperatura: 6.3 °C (43.3 °F)
  • prędkość wiatru: 4.97 km/h (3.09 mph)
  • wilgotność powietrza: 80 %
  • kierunek wiatru: 220 °
  • zachmurzenie: 100 %
  • ciśnienie atmosferyczne: 1011 hPa

Przykładowy obraz z kamery: Skwer przed molo w miejscowości Sopot

Skwer przed molo

Powiązane kategorie z kamerą nr 462:

Dodaj komentarz

Aby dodawać komentarze musisz zalogować się.