Środa, 24.07.2024 18:08

Sopot - Monciak

Monciak - Sopot
Link źródłowy

Sopot kamera na deptak Monciak

Widok z kamery przedstawia najpopularniejszy deptak w Sopocie - ul. Bohaterów Monte Cassino upamiętniającą bitwę z 1944 roku. Popularną nazwą liczącej 635 metrów drogi jest "Monciak". Wydzielona jest tu strefa piesza prowadząca od Placu Zdrojowego do Alei Niepodległości. W sezonie letnim jest to jedno z najbardziej zatłoczonych miejsc w Trójmieście na równi ze Skwerem Kościuszki w Gdyni i Drogą Królewską w Gdańsku.

Przy deptaku znajdują się nastawione głównie na przyjmowanie turystów stragany karykaturzystów, stoiska z pamiątkami, puby i restauracje. Polecane jako atrakcje punkty znajdujące się przy deptaku i w jego najbliższej okolicy, to Krzywy Domek, rzeźba "Parasolnika", kościół garnizonowy pod wezwaniem św. Jerzego, czy położona niedaleko molo Latarnia Morska Sopot. Znajduje się tu także Scena Kameralna Teatru Wybrzeże oraz dwa kina.

Monciak jest miejscem, które wypada odwiedzić planując zwiedzanie Sopotu, trzeba jednak pamiętać o tym, że nie zaznamy tu ciszy i spokoju. Osoby szukające miejsc zacisznych i odludnych powinny raczej wybrać się na spacer do Parku Północnego, lub na wycieczkę jedną z Trójmiejskich ścieżek przyrodniczych.

Kamery w pobliżu

Aktualna pogoda

  • temperatura: 18.9 °C (66.1 °F)
  • prędkość wiatru: 2.48 km/h (1.54 mph)
  • wilgotność powietrza: 90 %
  • kierunek wiatru: 230 °
  • zachmurzenie: 40 %
  • ciśnienie atmosferyczne: 1012 hPa

Przykładowy obraz z kamery: Monciak w miejscowości Sopot

Monciak

Powiązane kategorie z kamerą nr 460:

Dodaj komentarz

Aby dodawać komentarze musisz zalogować się.