Czwartek, 23.03.2023 02:55

Sopot - Marina

Marina - Sopot

Sopot widok z kamery na marinę

Sopocka Marina usytuowana jest na końcu najdłuższego w Polsce molo na Morzu Bałtyckim. Port dysponuje trzema basenami, które są w stanie pomieścić 103 jednostki pływające, w tym 40 miejsc przeznaczonych jest dla jachtów do 24 metrów, a 63 dla łodzi o długości do 10 metrów. Na sopockim molo znajduje się także budynek bosmanatu, w którym mieści się również restauracja.

Sopocka Marina powstała nieco ponad 5 lat temu, miała za zadanie nie tylko przyciągnąć większą ilość potencjalnych turystów, ale także urozmaicić pobyt na molo. Dodatkową atrakcją miały być i w sumie są statki cumujące w marinie. Jednak problem polega na tym, że właściciel mariny (jest to prywatny port) chce ogrodzić i zamykać na noc część molo i falochrony, po których na łodzie dostają się pijani turyści i wandale. Urząd miasta się sprzeciwia, a to z kolei skutkuje zmniejszeniem popularności mariny.

Sopockie molo jest obowiązkowym punktem zwiedzania Sopotu i całego Trójmiasta. Przechadzka po molo dostarczy fantastycznych wrażeń wizualnych, gdyż roztaczają się stąd fenomenalne widoki na plażę, Zatokę Gdańską i Trójmiasto.

Aktualna pogoda

  • temperatura: 10 °C (50 °F)
  • prędkość wiatru: 4.97 km/h (3.09 mph)
  • wilgotność powietrza: 89 %
  • kierunek wiatru: 210 °
  • zachmurzenie: 0 %
  • ciśnienie atmosferyczne: 1005 hPa

Przykładowy obraz z kamery: Marina w miejscowości Sopot

Marina

Powiązane kategorie z kamerą nr 456:

Dodaj komentarz

Aby dodawać komentarze musisz zalogować się.