Sobota, 22.06.2024 04:31

Kudowa-Zdrój - Park Zdrojowy - fontanna

Park Zdrojowy - fontanna - Kudowa-Zdrój
Link źródłowy

Kudowa-Zdrój kamera fontanna Park Zdrojowy

Park Zdrojowy to centralny punkt Kudowy-Zdroju. Odwiedzany jest przez chyba wszystkich turystów przybywających do tego urokliwego miasteczka. Założony został w XVIII wieku, w miejscu w którym wypływają źródła leczniczych wód mineralnych, u stóp góry Parkowej.

Spacerując po Parku Zdrojowym koniecznie trzeba zajrzeć do Pijalni Wód Mineralnych, która znajduje się od strony ulicy Zdrojowej. Oprócz kosztowania zdrowotnej wody, warto także zwrócić szczególną uwagę na piękne freski autorstwa A. Molnara, na których widnieje Dolny Śląsk z początku XX wieku. Ciekawym obiektem, na który również warto zwrócić uwagę jest "Zameczek" wzniesiony w 1772 roku. Obecnie mieści się w nim sanatorium. Tuż obok "Zameczka" usytuowane jest Sanatorium Polonia, w którym znajduje się także Teatr Zdrojowy im. S. Moniuszki. Od zachodniej strony Park Zdrojowy zamyka dość sporych rozmiarów staw, po którym można popływać łódką, a tuż za nim znajduje się przejście graniczne z Czechami.

Jak widać na powyższych zdjęciach z kamery Park Zdrojowy jest bardzo zadbany i pięknie urządzony. Niestety zdjęcia pochodzą z kamery statycznej, więc możemy zobaczyć tylko niewielką część jego część.

Aktualna pogoda

  • temperatura: 16.9 °C (62.5 °F)
  • prędkość wiatru: 7.13 km/h (4.43 mph)
  • wilgotność powietrza: 99 %
  • kierunek wiatru: 223 °
  • zachmurzenie: 91 %
  • ciśnienie atmosferyczne: 1011 hPa

Przykładowy obraz z kamery: Park Zdrojowy - fontanna w miejscowości Kudowa-Zdrój

Park Zdrojowy - fontanna

Powiązane kategorie z kamerą nr 1194:

Dodaj komentarz

Aby dodawać komentarze musisz zalogować się.