Piątek, 23.02.2024 06:03

Kielce - Stok narciarski Telegraf

Stok narciarski Telegraf - Kielce
Link źródłowy

Kielce kamera na stok narciarski Telegraf

Stok narciarski Telegraf położony jest na północnym zboczu góry Telegraf znajdującej się w granicach administracyjnych Kielc. Pierwszy wyciąg na zboczach góry powstał w latach 70-tych ubiegłego wieku, zaledwie dwa lata temu został tu wybudowany nowoczesnych czteroosobowy wyciąg krzesełkowy.

Na obrazie z kamery widoczny jest nowy wyciąg krzesełkowy wraz z główną trasą zjazdową o długości 500 metrów. Średnie nachylenie trasy wynosi 16%, początkowo zjazd jest dość stromy, jednak w dalszej części staje się bardziej łagodny. Różnica poziomów wynosi około 90 metrów. Osoby początkujące oraz dzieci na terenie stacji narciarskiej mają do dyspozycji oślą łączkę o długości 200 metrów. Wszystkie trasy są sztucznie naśnieżane oraz oświetlone, co umożliwia jazdę na nartach do późnych godzin wieczornych.

Niewątpliwym atutem stacji narciarskiej Telegraf jest jej położenie, znajduje się ona opodal centrum miasta. Zjeżdżając na nartach możemy podziwiać panoramę Kielc. Stok narciarski otoczony jest pasmem drzew, które ochraniają przed wiatrem. Na terenie stacji działa szkółka narciarska oraz karczma.

Aktualna pogoda

  • temperatura: 6.3 °C (43.4 °F)
  • prędkość wiatru: 5.92 km/h (3.68 mph)
  • wilgotność powietrza: 19 %
  • kierunek wiatru: 178 °
  • zachmurzenie: 100 %
  • ciśnienie atmosferyczne: 970 hPa

Przykładowy obraz z kamery: Stok narciarski Telegraf w miejscowości Kielce

Stok narciarski Telegraf

Powiązane kategorie z kamerą nr 246:

Dodaj komentarz

Aby dodawać komentarze musisz zalogować się.