Czwartek, 30.03.2023 19:07

Kielce - Stare Miasto

Stare Miasto - Kielce

Kielce kamera na Stare Miasto

Kielce to najważniejszy ośrodek gospodarczy, turystyczny i handlowy w województwie świętokrzyskim. Miasto pochwalić się może Starym Miastem z dużą ilością cennych zabytków oraz wieloma osobliwościami przyrodniczymi, które przyciągają turystów do Kielc ze wszystkich części Polski.

Wśród największych atrakcji stolicy województwa świętokrzyskiego wyróżnia się Rynek, który istnieje w tym samym miejscu od setek lat i otoczony jest zabytkowymi kamieniczkami powstałymi w XIX i XVIII wieku. Na szczególną uwagę turystów i urlopowiczów przybywających do Kielc zasługuje Pałac Biskupów Krakowskich. Barokowy pałac jest jednym z najlepiej zachowanych wczesnobarokowych rezydencji pałacowych. Został on wybudowany w pierwszej połowie XVII wieku.

Kielecki Rynek, potocznie zwany "kielecką starówką" od zawsze był miejscem gwarnym. Do 1935 roku kilka razy w miesiącu odbywały się tutaj targi, natomiast dziś jest to miejsce spotkań towarzyskich mieszkańców Kielc. Na Rynku odbywają się także liczne imprezy kulturalne i rozrywkowe, w których warto wziąć udział przebywając akurat w mieście.

Aktualna pogoda

  • temperatura: 10 °C (50 °F)
  • prędkość wiatru: 7.34 km/h (4.56 mph)
  • wilgotność powietrza: 1 %
  • kierunek wiatru: 231 °
  • zachmurzenie: 100 %
  • ciśnienie atmosferyczne: 981 hPa

Przykładowy obraz z kamery: Stare Miasto w miejscowości Kielce

Stare Miasto

Powiązane kategorie z kamerą nr 639:

Dodaj komentarz

Aby dodawać komentarze musisz zalogować się.