Poniedziałek, 20.05.2024 10:36

Kasina Wielka ↓

Kasina Wielka - Śnieżnica - górna stacja

Link źródłowy

Kasina Wielka Śnieżnica kamera IP na stok

Śnieżnica to niewielkich rozmiarów stacja narciarska położona na zachodnich zboczach Śnieżnicy, wznoszącej się na wysokość 1001 m n.p.m. Początkowo funkcjonował tutaj wyciąg orczykowy, który w 2006 roku zastąpiony został przez nowocześniejszą, czteroosobową, kolej krzesełkową produkcji Tatrapomy.

W obrębie stacji wytyczone zostały dwie trasy zjazdowe. Trasa nr 1 wytyczona została bezpośrednio wzdłuż linii kolei, na mapie ośrodka oznaczona jest kolorem czerwonym, a jej długość wynosi około 1250 metrów. Jest to trasa przeznaczona wyłącznie dla bardzo dobrze jeżdżących narciarzy. Natomiast trasa nr 2, oznaczona została kolorem niebieskim i wiedzie łagodnym łukiem z dala od linii kolei. Jest nieco dłuższa niż poprzednia, o około 200 metrów. Trasa niebieska poprowadzona została szeroką przecinką w lesie. Początkowo jest dość łagodna, natomiast niżej staje się coraz bardziej stroma.

W dolnej partii stoku, trochę na uboczu, postawiony został wyciąg talerzykowy, obsługujący bardzo łagodny i przyjemny stok narciarski, który nadaje się doskonale do nauki jazdy na nartach. Śnieżnica to ciekawa stacja narciarska, niemniej jednak osoby rozpoczynające dopiero swoją przygodę z nartami, nie mają tutaj raczej czego szukać. Tutejsze trasy wymagają nieco większych umiejętności.

Kamery w pobliżu

Aktualna pogoda

  • temperatura: 18.5 °C (65.4 °F)
  • prędkość wiatru: 3.03 km/h (1.88 mph)
  • wilgotność powietrza: 49 %
  • kierunek wiatru: 45 °
  • zachmurzenie: 100 %
  • ciśnienie atmosferyczne: 1012 hPa

Przykładowy obraz z kamery: Śnieżnica - górna stacja w miejscowości Kasina Wielka

Śnieżnica - górna stacja

Powiązane kategorie z kamerą nr 1130:

Dodaj komentarz

Aby dodawać komentarze musisz zalogować się.