Sobota, 18.05.2024 15:17

Miasta z Kamerami ↓

Kamery w Beskidzie Wyspowym (9)

A B C Ć D E F G H I J K L Ł M N O P Q R S Ś T U W Y Z Ż Ź

Najczęściej wybierane kamery

Beskid Wyspowy - opis

Beskid Wyspowy jest częścią Beskidów Zachodnich, położony pomiędzy doliną Raby a Kotliną Sądecką. Określenie "wyspowy" odnosi się do występujących pojedynczych szczytów, z których najwyższy to Mogielica (1170 m n.p.m.). Większa część Beskidu Wyspowego znajduje się w obrębie powiatu limanowskiego. 

Na terenach Beskidu Wyspowego widoczna jest znaczna ingerencja działalności człowieka, wiele lasów zostało wyciętych a na ich miejscu powstały tereny rolnicze. Aż do 1997 roku znane były jednie dwie jaskinie na terenie Beskidu Wyspowego, do dziś odkrytych zostało dodatkowo ponad 60 jaskiń. Wiele wyznaczonych szlaków pozwala odkryć te tereny, amatorzy wędrówek nie muszą być mocno przygotowani od strony technicznej do zdobywania szczytów gór, jednak dobra kondycja fizyczna na pewno się przyda. 

Do niedawna tereny Beskidu Wyspowego miały małe znaczenie turystyczne, ulega to jednak zmianie - powiat limanowski zwiększa nakłady finansowe na reklamę, promujące tereny Beskidu Wyspowego, organizuje różne akcje reklamowe, które stopniowo przyciągają turystów. Od 2010 roku organizowana jest akcja pod tytułem "Odkryj Beskid Wyspowy".

Dodaj komentarz

Aby dodawać komentarze musisz zalogować się.