Piątek, 19.07.2024 11:52

Kamery w Kasinie Wielkiej (2)

A B C Ć D E F G H I J K L Ł M N O P Q R S Ś T U W Y Z Ż Ź

Najczęściej wybierane kamery

Kasina Wielka - opis

Kasina Wielka to miejscowość położona w Beskidzie Wyspowym w województwie małopolskim miedzy górami Lubogoszczem a Śnieżnicą, nad rzeką Kasiną. Malowniczo położona miejscowość przyciąga turystów zarówno w okresie letnim jak i zimowym. Zawdzięcza to również dogodnemu położeniu - ok 60 km od Krakowa.

Przez wieś przechodzi Szlak Architektury Drewnianej, a jednym z obiektów na jego drodze jest drewniany Kościół św. Marii Magdaleny zbudowany w 1624 roku. Będąc w okolicy warto zobaczyć budynek stacji kolejowej z 1884 roku - najwyżej położona w Polsce linia kolejowa, cmentarz żołnierzy austriackich z okresu I wojny światowej, Kamień graniczny na szczycie Śnieżnicy z datą 1789 i napisem odnoszącym się do referendarza koronnego Stanisława Machałowskiego.

Wyznaczone szlaki turystyki pieszej a także rowerowej umożliwiają turystom zwiedzanie nie tylko okolicy ale także dalszych wzniesień Beskidu Wyspowego. Miłośnicy zimowych szaleństw mogą skorzystać z Stacji Narciarskiej Śnieżnica położnej niedaleko Kasiny Wielkiej na północno-zachodnim zboczu góry Śnieżnica.