Poniedziałek, 08.08.2022 21:29

Laskowa - Laskowa-Ski - górna stacja

Link źródłowy

Laskowa IP kamera na górną partię stoku

W paśmie Beskidu Wyspowego, na zboczach samotnej góry Kamionna, wznoszącej się na wysokość 805 metrów n.p,m., położona jest niewielka stacja narciarska Laskowa-Ski, znana także pod nazwą Laskowa-Kamionna. Kamera zamontowana została właśnie we wspomnianej stacji, w górnej partii stoku, tuż opodal górnej stacji kolei krzesełkowej, będącej kręgosłupem stacji narciarskiej.

Kolej krzesełkowa, o długości około 1550 metrów, wyposażona została w czteroosobowe kanapy i wwozi narciarzy prawie, że na sam szczyt góry Kamionnej, gdzie swój początek ma główna trasa zjazdowa niżej rozdzielająca się w sumie na trzy warianty. Początkowo wiedzie ona łagodnym łukiem od linii kolei, niezbyt wymagającym zjazdem, zaś niżej staje się nieco bardziej stroma i mniej więcej w połowie stoku rozdziela się. Pierwszy z wariantów, rozpoczynający się najwcześniej, odbiega ostro w lewo, aż do linii kolei, gdzie biegnie bezpośrednio wzdłuż niej do dolnej stacji. Opisywany wariant na mapie ośrodka oznaczony jest kolorem czarnym, a pod koniec niebieskim. Niżej trasa rozdziela się na kolejne dwa warianty zjazdu, które biegną tuż obok siebie i oznaczone są kolorem czerwonym.

Główną część stoku prawie, że na całej długości obsługuje również wyciąg produkcji Tatrapomy, o długości 1250 metrów. Górna stacja wspomnianego wyciągu położona jest kilkadziesiąt metrów poniżej górnej stacji kolei krzesełkowej. Specjalnie z myślą o początkujących narciarzach, w górnej partii stoku, po obu stronach kolei, postawione zostały dwa krótkie, bowiem 220 i 240-metrowe wyciągi obsługujące łatwą zieloną oraz niebieską trasę.

Kamery w pobliżu

Aktualna pogoda

  • temperatura: 15.3 °C (59.6 °F)
  • prędkość wiatru: 0.35 km/h (0.22 mph)
  • wilgotność powietrza: 61 %
  • kierunek wiatru: 79 °
  • zachmurzenie: 100 %
  • ciśnienie atmosferyczne: 1023 hPa

Przykładowy obraz z kamery: Laskowa-Ski - górna stacja w miejscowości Laskowa

Laskowa-Ski - górna stacja

Powiązane kategorie z kamerą nr 1099:

Dodaj komentarz

Aby dodawać komentarze musisz zalogować się.