Czwartek, 13.06.2024 00:54

Giżycko - Ulica Warszawska

Ulica Warszawska - Giżycko

Giżycko kamera na ul. Warszawską

Zdjęcia z kamery przedstawiają fontannę położoną na skwerze usytuowanym przy ulicy Warszawskiej w Giżycku. Ulica Warszawska położona jest w ścisłym centrum Giżycka. Swój bieg rozpoczyna przy placu Grunwaldzkim, natomiast kończy przy skwerze Dubieńskiego, gdzie się rozdziela się na ulicę Białostocką i Suwalską.

Tuż opodal skweru, na którym znajduje się widoczna na zdjęciach z kamery fontanna, również przy ulicy Warszawskiej, usytuowana jest zabytkowa wieża ciśnień, zwana Wodną Wieżą. Została ona wybudowana w 1900 roku, i zaopatrywała Giżycko w bieżącą wodę aż do 1997 roku. Wieża w całości wzniesiona została z czerwonej nie otynkowanej cegły, w stylu neogotyckim. Wytrawni miłośnicy zabytków architektonicznych z pewnością zwrócą szczególną uwagę na ciekawe sklepienia zewnętrzne usytuowane wokół korony wieży.

Wieża ma wysokość 25 metrów, szerokość u podstawy 7.20 m, natomiast korony 9.06 m. Na górę prowadzą kręte schody, aby wdrapać się na najwyższą kondygnację trzeba pokonać 129 stopni. Na najwyższej kondygnacji mieści się kawiarnia i taras widokowy, na którym zamontowane zostały lunety. Ostatnia kondygnacja wieży znajduje się na wysokości 162 m n.p.m. Z takiej wysokości z pewnością będzie bardzo łatwo dostrzec fantastyczne mazurskie krajobrazy.

Aktualna pogoda

  • temperatura: 8.4 °C (47.1 °F)
  • prędkość wiatru: 2.95 km/h (1.83 mph)
  • wilgotność powietrza: 82 %
  • kierunek wiatru: 240 °
  • zachmurzenie: 48 %
  • ciśnienie atmosferyczne: 1017 hPa

Przykładowy obraz z kamery: Ulica Warszawska w miejscowości Giżycko

Ulica Warszawska

Powiązane kategorie z kamerą nr 954:

Dodaj komentarz

Aby dodawać komentarze musisz zalogować się.