Sobota, 13.04.2024 17:07

Giżycko - Ulica Olsztyńska

Ulica Olsztyńska - Giżycko

Giżycko kamera na ulicę Olsztyńską

Kamera została zamontowana na budynku położonym przy ulicy Olsztyńskiej 12A w Giżycku, nieopodal mostu obrotowego. Niestety mimo, że obiektyw skierowany jest w stronę mostu, nie jest on widoczny. Ulica Olsztyńska rozpoczyna się przy placu Grunwaldzkim, natomiast kończy przy moście obrotowym.

Na zdjęciach z kamery w oddali, tuż za kanałem Łuczańskim widoczny jest pięknie odrestaurowany Zamek Krzyżacki, będący jednym z najcenniejszych i najciekawszych zabytków Giżycka i Krainy Wielkich Jezior Mazurskich. Ten średniowieczny zamek wybudowany został w XIV wieku przez zakon krzyżacki. Niegdyś zamek był siedzibą prokuratora zakonnego i składał się z części mieszkalnej oraz prostokątnego dziedzińca, który otoczony był murem. Niestety w XIX wieku została dokonana częściowa rozbiórka obiektu, i zachowała się jedynie część mieszkalna. Zamek, przy wsparciu funduszy unijnych został odbudowany, wzorowano się na pierwotnej budowli z przed przebudowy, która miała miejsce w XVI wieku.

Obecnie w niegdysiejszym Zamku Krzyżackim mieści się ekskluzywny hotel posiadający pełne zaplecze gastronomiczne, nowoczesne centrum konferencyjne, a także zespół rekreacyjny i centrum Medi-SPA.

Aktualna pogoda

  • temperatura: 13.8 °C (56.8 °F)
  • prędkość wiatru: 6.95 km/h (4.32 mph)
  • wilgotność powietrza: 78 %
  • kierunek wiatru: 282 °
  • zachmurzenie: 100 %
  • ciśnienie atmosferyczne: 1019 hPa

Przykładowy obraz z kamery: Ulica Olsztyńska w miejscowości Giżycko

Ulica Olsztyńska

Powiązane kategorie z kamerą nr 960:

Dodaj komentarz

Aby dodawać komentarze musisz zalogować się.