Piątek, 19.07.2024 10:40

Gdynia - Port

Port - Gdynia
Link źródłowy

Gdynia kamera online na port

Gdynia to niewątpliwie ciekawa, a zarazem nowoczesna miejscowość nadbałtycka położona w województwie pomorskim, nad Zatoką Gdańską. Jako duży port morski Gdynia rozwinęła się dopiero po I wojnie światowej, a już dziś stanowi ważny ośrodek przemysłowy i handlowy.

Prace nad budową portu rozpoczęły się już w 1920 roku, lecz za oficjalną datę uważa się rok 1922, bowiem wówczas zapadła decyzja Sejmu RP o jego budowie. W wybranym początkowo miejscu w latach 1920-1923 powstał tymczasowy port wojenny i schron dla rybaków, a następie przystąpiono do budowy właściwego portu. Już w latach 30. gdyński port stał liczącym się portem europejskim, a w 1933 roku przewyższał ilość ładunków wyeksportowanych w Gdańsku. W 1931 roku w gdyńskim porcie wzniesiony został Dworzec Morski, w którym odprawiano emigrantów wypływających między innymi do Ameryki Południowej.

Bardzo szybki rozwój portu zahamowała II wojna światowa. Wówczas gdyński port stanowił bazę niemieckiej marynarki wojennej Kriegsmarine. W trakcie wojny wyposażenie oraz zabudowa portu zostały zniszczone, natomiast wejścia do niego były zablokowane przez zatopione okręty niemieckie. Tuż po wojnie port został rozminowany, a już w latach 50. osiągnął ilość przeładunków sprzed wojny.

Kamery w pobliżu

Aktualna pogoda

  • temperatura: 21.5 °C (70.8 °F)
  • prędkość wiatru: 5.25 km/h (3.26 mph)
  • wilgotność powietrza: 36 %
  • kierunek wiatru: 304 °
  • zachmurzenie: 66 %
  • ciśnienie atmosferyczne: 1022 hPa

Przykładowy obraz z kamery: Port w miejscowości Gdynia

Port

Powiązane kategorie z kamerą nr 949:

Dodaj komentarz

Aby dodawać komentarze musisz zalogować się.