Czwartek, 09.07.2020 15:29

Gdynia - Skwer Kościuszki

Skwer Kościuszki - Gdynia
Link źródłowy

Gdynia kamera na Skwer Kościuszki

Przed nami roztacza się widok na znajdujący się w Gdyni Skwer Kościuszki. Rozpoczyna się on przy ulicy Świętojańskiej i wiedzie na wschód pod Nabrzeże Wejściowe. Na skwerze i w okolicy znajduje się kilka wojennych pomników, między innymi Pomnik Żołnierzom Polskich Sił Zbrojnych na Zachodzie, w Hołdzie Żołnierzom AK, Marynarki Wojennej, Płyta Marynarza Polskiego czy oderwany od tematyki historycznej Pomnik Morświna.

Popularnymi atrakcjami skweru są dwa statki zacumowane w północnej części nabrzeża. Jest to liczący 114m okręt - Muzeum ORP Błyskawica oraz liczący 81m statek - Muzeum Dar Pomorza. ORP Błyskawica to polski niszczyciel typu Grom, który uczestniczył w działaniach wojennych podczas II Wojny Światowej na Morzu Bałtyckim. Dar Pomorza jest trzymasztowym żaglowcem wybudowanym w 1909 r. i przekazanym przez Pomorzan Szkole Morskiej w Gdyni w 1929 r. Oba obiekty dostępne są zwiedzającym poza okresem zimowym. Błyskawica od końca kwietnia, Dar Pomorza od lutego do października.

Wartym odwiedzenia punktem skweru jest Akwarium Morskie w Gdyni przynależne do Morskiego Instytutu Rybackiego. Akwarium umożliwia podziwianie ryb, gadów i płazów z różnych zakątków świata i może być świetna formą spędzenia czasu z dziećmi.

Kamery w pobliżu

Aktualna pogoda

  • temperatura: 21.2 °C (70.2 °F)
  • prędkość wiatru: 4.18 km/h (2.6 mph)
  • wilgotność powietrza: 45 %
  • kierunek wiatru: 260 °
  • zachmurzenie: 100 %
  • ciśnienie atmosferyczne: 1014 hPa

Przykładowy obraz z kamery: Skwer Kościuszki w miejscowości Gdynia

Skwer Kościuszki

Powiązane kategorie z kamerą nr 450:

Dodaj komentarz

Aby dodawać komentarze musisz zalogować się.